1944

همراهی بی‌بی‌سی با شارلاتانیزم وکلا و نمایندگان آمریکا در دیوان لاهه

4 سال قبل

هم رسانی

   مقر دیوان بین‌المللی لاهه

بی‌بی‌سی به دنبال توجیه دروغ‌ها و فرافکنی‌های آمریکا در دیوان لاهه علیه ایران است.

پس از نقض برجام توسط آمریکا و خروج یکجانبه آمریکا از آن که با واکنش منفی جامعه جهانی نیز مواجه شد، آمریکا اقدام به بازگرداندن تحریم های غیرقانونی و ظالمانه علیه مردم ایران کرد؛ جمهوری اسلامی ایران نیز در جهت دفاع از منافع ملی علیه آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت کرده است.
تحریم‌های ظالمانه آمریکا نه تنها خلاف برجام بوده است بلکه اسناد متعدد بین‌المللی از جمله موافقت نامه مودت بین ایران و آمریکا (1955) را نقض کرده است. پس از دفاع نمایندگان ایران از دادخواست و ضرورت صدور دستور موقت دیوان‌، نمایندگان و وکلای آمریکا با شلوغ کاری و شارلاتانیزم حقوقی سعی در فرافکنی و انحراف توجه قضات از نقض تعهدات آمریکا داشتند.

این اقدام غیرحرفه­ای و مذموم آمریکا مورد پسند بی‌بی‌سی فارسی بود و ژیار گل کارمند این شبکه سلطنتی انگلیسی در یادداشتی با عنوان «دادگاه لاهه و آنچه رهبران ایران درباره تحریم‌ها نمی‌گویند» سعی در بازگو کردن همان ادعاهای مخدوش آمریکا داشت.

در پاسخ به این یادداشت سراسر ضد ایرانی ژیار گل باید گفت که مطابق حقوق بین‌الملل صرف نظر از تاثیر تحریم بر اقتصاد ایران، تحریم‌های آمریکا نه تنها نقض تعهداتش است بلکه به لحاظ حقوق بشر نیز محکوم است.

ضمن آنکه تعهدات بین‌المللی آمریکا در قبال ایران از طریق وضع تحریم ظالمانه و سعی در تغییر حکومت ایران بارها و بارها نقض شده­اند که معمولا با سکوت کر‌کننده بی‌بی‌سی فارسی همراه بوده است.

اگرچه فرافکنی حقوقی نمایندگان و وکلای آمریکا ریشه در تفکر غربی و ریاکارانه آنها دارد، اما همراهی و دفاع کارمند بی‌بی‌سی کاملا جهت‌دار و معنادار است.

حال این سوال مطرح است که بی‌بی‌سی فارسی با این یادداشت های ضد ایرانی چطور میتواند ادعای بیطرفی نماید؟! ظاهرا دفاع از منافع استکبار در اولویت‌ کاری این شبکه سلطنتی است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل