1950

اعتراف تازه بی‌بی‌سی به رشد 700 درصدی آزار جنسی کودکان انگلیسی در فضای مجازی

4 سال قبل

هم رسانی

   گزارش بی‌بی‌سی از آزار کودکان انگلیسی در فضای مجازی

بی‌بی‌سی به وضعیت غیراخلاقی و آشفته فضای مجازی در انگلیس اعتراف کرد.

اگرچه رسانه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای مانند بی‌بی‌سی فارسی بعد از جریان سعید طوسی و اتفاق تلخ پیش آمده در یکی از مدارس تهران، تبلیغات منفی گسترده ای را در خصوص بحث ابعاد سوء استفاده جنسی از کودکان و بحث عدم آموزش‌های جنسی به آنها مطابق هنجارهای غربی مانند سند 2030 را به عنوان کانون تبلیغات خود قرار دادند اما ظاهراً این روزها بحث سوء استفاده جنسی از کودکان در انگلستان رکوردی تاریخی را ثبت کرده است که حتی بی‌بی‌سی فارسی نیز به عنوان رسانه‌ای انگلیسی دیگر نتوانست به سانسور آن دست بزند.

البته این رسانه نزدیک به مخالفان غرب‌گرا و بهایی حکومت ایران تلاش کرد با حاشیه بردن این خبر و خارج کردن سریع آن از صفحه وب‌سایت خود از ابعاد این رکوردزنی تاریخی که محصول اجرایی شدن سندهای غربی و ولنگاری جنسی در جامعه است بکاهد.

اما اصل داستان از این قرار است که به گفته ساجد جاوید، وزیرکشور بریتانیا، کودکان بریتانیایی در معرض خطر آزار جنسی اینترنتی از سوی حدود ۸۰ هزار پدوفیل (افرادی با میل جنسی به کودکان) قراردارند. به اعتراف بی‌بی‌سی فارسی،  به دنبال انتشار گزارش آژانس جرایم ملی بریتانیا (NCA) در این رابطه، جاوید گفته است که بعد از پی بردن "به آمارهولناک" شمار افراد مایل به رابطه جنسی با کودکان مقابله با خطرآزار جنسی اینترنتی کودکان به صورت یک "ماموریت شخصی" برای وی درآمده است.

براساس این آمار موارد انتشار تصاویر آزار  جنسی کودکان که این آژانس دریافت کرده است حاکی است که این تصاویر طی پنجسال گذشته تا میزان ۷۰۰% افزایش داشته است. از آن گذشته این تصاویر زننده‌تراز قبل است.

این آژانس می‌گوید که موارد بیشتری از آزار کودکان زیر ده سال ثبت شده است. وزارت کشور بریتانیا هشدار داده است که به دلیل سرعت بالای اینترنت و تلفن های هوشمند و همچنین سهولت پرداخت های فرامرزی پخش زنده آزار جنسی کودکان از طریق فضای مجازی افزایش پیدا کرده است.

آماردیگری که پلیس بریتانیا بدست داده است حاکی است که طی سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ هر روزه ۲۳ مورد از جرائم مربوط به آزارجنسی کودکان از طریق اینترنت گزارش شده است. بدلیل میزان بالای این جرائم از شرکت‌های اینترنتی معروف نظیر گوگل، ماکیروسافت، فیس وک و توییترخواسته شده است که برای جلوگیری از کودک آزاری اقدامات بیشتری انجام دهند.

به گفته آژانس جرایم ملی بریتانیا، این شرکت‌ها باید برای جلوگیری از پخش تصاویر زننده کودکان در شبکه‌های اینترنتی تمام تلاش خود را بکار گیرند. به اعتراف بی‌بی‌سی فارسی، آژانس جرایم ملی بریتانیا همچنین می‌گوید که عملیات پلیس طی تنها یک هفته در ماه ژوئیه، منجر به دستگیری ۱۳۱ نفرشد که یک آموزگار و مامور سابق پلیس هم جزو آنان بود؛ اما در عین حال می‌افزاید که تنها اسامی سیزده نفر از آنها بعنوان اشخاص شناخته شده کودک آزار به ثبت رسیده بود و ۱۹ نفردیگر اشخاص مورد اعتماد بدون سابقه بوده‌اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل