1954

حوادث کمنیتس و ماست مالی آن به سبک بی‌بی‌سی

4 سال قبل

هم رسانی

   اعتراض در شهر کمنیتس آلمان

اعتراضات مهاجرتی در شهر کمنیتس آلمان با واکنش خاص بی‌بی‌سی همراه بوده است.

با تشدید جو اسلام هراسی و ضدمهاجرت در اروپا و به‌ویژه آلمان که محصول قدرت گرفتن جریان‌های راست افراطی و سیاست‌های ضداسلامی است، شاهد آن بودیم که شهر کمنیتس در شرق آلمان در روزهای گذشته شاهد تظاهرات راست‌های افراطی مخالف مهاجرپذیری بوده است. 

این تظاهرات و رویارویی در مواردی به خشونت هم کشیده است. تظاهرات راست‌گراها بعد از آن در گرفت که یک مرد ۳۵ ساله طوری چاقو خورد که ممکن بود جانش را از دست بدهد. پلیس آلمان دو مرد مهاجر از سوریه و عراق در این باره دستگیر کرده است.

برگزاری تظاهرات راست گرایان افراطی در این شهر آلمان و بازتاب جهانی آن در حالی بود که رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی فارسی که همواره مدعی تساهل فرهنگی و سیاست‌های به اصطلاح انسان دوستانه در غرب و اروپا در قبال مهاجران هستند، در تازه‌ترین اقدام انفعالی خود برای کاستن از ابعاد رویکردهای ضداسلامی و ضدمهاجرتی اخیر در اروپا و آلمان در نگاه مخاطبان ایرانی خود به انعکاس نسبتاً گسترده حضور ده‌ها هزار نفر در کنسرت رایگان ضد نژادپرستی در کمنیتس پرداخت. 

به واقع اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی تلاش کرد که اتفاق‌های روزهای گذشته در این شهر آلمان را محدود به بخش کوچکی از جامعه این کشور نشان دهد و اینگونه تبلیغ نماید که بیشتر مردم کمنیتس با این اقدام‌ها مخالف هستند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل