1959

نمایش دلسوزی برای زنان افغان

4 سال قبل

هم رسانی

   سکوت بی‌بی‌سی در برابر گسترش فحشا در افغانستان

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در برنامه «به عبارت دیگر» نمایشی با موضوع دلسوزی برای زنان افغانستان به راه انداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی دربخشی از تازه‌ترین برنامه «به عبارت دیگر»، با طرح موضوع وضعیت عضویت یک زن قاضی در دادگاه عالی افغانستان، تلاش کرده است تا به نوعی خود را دلسوز و حامی پیشرفت همه‌جانبه زنان در این کشور نشان دهد.

«عنایت فانی» مجری این برنامه در توضیح گفتگوی خود با «انیسه رسولی»، قاضی زن اهل افغانستان، این گونه می‌گوید: «در سال 1394 خورشیدی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان برای اولین بار یک زن قاضی را برای عضویت در شورای 9 نفره دادگاه عالی این کشور معرفی کرد، اقدامی بی‌سابقه که می‌توانست تاریخ‌ساز باشد، ولی مجلس نمایندگان به او رأی نداد و تاریخی ساخته نشد.

انیسه رسولی یکی از معدود زنان قاضی در افغانستان است و تابحال مسئولیت‌های مختلفی در دستگاه قضائی کشورش بر عهده داشته است.

رئیس جمهوری افغانستان اخیرا او را برای بار دوم برای عضویت در دادگاه عالی معرفی کرده؛ چرا بار اول نمایندگان مجلس به او اعتماد نکردند و چقدر امیدوار است که اینبار رأی اعتماد بگیرد؟»

 

اما آیا همانطور که بی‌بی‌سی تلاش می‌کند همه ارمغان سال‌ها اشغال افغانستان توسط غرب برای زنان این کشور، به همین زیبایی و شیرینی است؟!

از آن گذشته، این شبکه سلطنتی انگلیسی که خود را حامی و مدافهپع زنان افغان معرفی می‌کند، آیا در مقابل همه چیز همین رفتار را داشته است؟!

آسوشیتدپرس در یکی از گزارش‌های خود با موضوع تحولات افغانستان، «فحشا» را ارمغان غرب برای زنان این کشور معرفی می‌کند و تأکید دارد که بر اساس گزارش دانشگاه Manitoba بیش از ۹۰۰ فاحشه فقط در شهر کابل وجود دارد که به عنوان یک شغل اقدام به فساد، تن‌فروشی و ... می‌کنند.

در این گزارش پرده از طرح تجارت برده‌های جنسی برای گسترش این فساد در افغانستان برداشته شده و به طور نمونه به انتقال بیش از 300 زن چینی به بهانه‌های مختلف به افغانستان اشاره شده است که همگی در این کشور وادار به تن‌فروشی شده‌اند.

حتی در بخشی از این گزارش تأکید می‌شد که آمار قابل توجهی از دختران کم سن و سال (زیر سیزده سال) در افغانستان وجود دارند که با تن‌فروشی و افتادن در گرداب فساد جنسی، نه تنها دچار مشکلات سلامتی می‌شوند بلکه بعضا به واسطه برخی شرایط از جمله قربانی شدن سرپرست در درگیری‌های مختلف، با این کار برای خانواده درامد کسب می‌کنند و به عنوان شغل به این کار می‌نگرند.

به گزارش آسوشیتدپرس، فاحشه‌خانه‌های موقت در کابل که از زمان اشغال افغانستان به دست نظامیان غربی راه‌اندازی شده و گسترش یافته‌اند، به وفور فعالیت کرده و فقط در نهایت مقابله مکان خود را تغییر می‌دهد و هر روز مردان و پسرانی از شانزده سال به بالا برای سوءاستفاده جنسی از دختران به این مراکز مراجعه می‌کنند.

این بخشی از واقعیت زنان در افغانستان و هدیه غرب برای دختران این کشور است که رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی هرگز به آن ورود نکرده و آن را بازتاب نداده‌اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل