1962

تروریست‌هایی که شهید شدند!

4 سال قبل

هم رسانی

   مقر حزب دمکرات کردستان پس از حمله موشکی ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در برنامه چشم‌انداز بامداری نهم شهریور به حمله موشکی ایران علیه گروه تروریستی حزب دمکرات کردستان واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

بی‌بی‌سی فارسی در بخشی از برنامه «چشم‌انداز بامدادی» به پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست‌های حزب دمکرات کردستان واکنش نشان داده و حتی آن‌ها را شهید معرفی می‌کند.

جلال فرهنگ، مجری و گوینده این برنامه در توضیح خبر خود می‌گوید: «دولت اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای حملات موشکی به مقر حزب دمکرات کردستان در داخل خاک عراق را محکوم کرده است. بنابر گزارش‌ها در جریان این حملات چهارده نفر کشته شده‌اند. حدود چهل نفر هم زخمی شده‌اند، از جمله مصطفی مولودی دبیرکل حزب و خالد عزیزی، دبیرکل پیشین.

پیشتر رسانه‌های ایران گزارش دادند که سپاه پاسداران به دفتر حزب دمکرات کردستان در استان اربیل عراق حمله موشکی کرده، منابع رسمی در ایران هنوز این خبر را تأیید نکرده‌اند.»

پس از این مقدمه کلیپی از اظهارات آسو حسن‌زاده، معاون دبیرکل حزب دمکرات کردستان که ساکن کشور سوئد است پخش میشود که در مورد این حمله توضیحاتی داد: «شنبه جلسه کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان در مقر اصلی دفتر مرکزی حزب ما در کردستان عراق که تقریبا یک ساعت راه از اربیل فاصله داره و تا مرز ایران تقریبا 200 کیلومتر راه است، درحالی که کمتر از دو ساعت از شروع به کار جلسه گذشته بودف جمهوری اسلامی از طریق هوایی دفتر سیاسی حزب ما را موشک باران کرد و در اثر این حملات متأسفانه جمعی از اعضای حزب ما که لااقل شش نفر از اون‌ها از اعضای رهبری بودند، شهید شدند و تعداد زیادی هم زخمی گشتند. اینکه کار رو جمهوری اسلامی انجام داده شکی نیست توش، البته این بار اولشون نیست و اتفاقا همونجا را زمان برگزاری جلسات قبلی بمباران کرده بودند ولی ایندفعه شدت و وسعت عملیات افزایش یافته.»

 

اما در همین برنامه به جمله‌ای هرچند کوتاه اشاره شد که خود به اندازه کافی دلیل حمله موشکی کشورمان به مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان را نشان می‌دهد؛ جمله‌ای که در بیانیه دولت اقلیم کردستان عراق قید گردیده است و آن محکومیت عملیات‌های تروریستی مسلحانه حزب دمکرات کردستان از خاک عراق بر علیه همسایگان این کشور از جمله ایران است.

با این وجود، آیا ایران حق دفاع از امنیت مردم خود را در برابر یک گروه تروریستی ندارد؟!

بعلاوه چطور تروریست‌هایی که خون مردم بی‌گناه را بر زمین ریخته‌اند، شهید خطاب قرار می‌گیرند؟!

نکته دیگر این است که چرا هیچکس از دلیل حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع این تروریست‌ها در اربیل عراق سخن نمی‌گوید؟!

ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران، در گفت‌و‌گو با یکی از خبرگزاری‌های رسمی داخلی ایران بر حق کشورمان در این حمله موشکی تأکید کرده و می‌گوید: "این اتفاق واکنش به اقداماتی است که داخل ایران انجام شد. دولت ایران نیز قبلا ابلاغ کرده بود که به اقدامات حزب دموکرات واکنش نشان خواهیم داد.

حزب دموکرات اخیرا در منطقه مریوان و اشنویه اقداماتی انجام داده است."

در تیرماه گذشته، تروریست‌های این حزب با حمله به یکی از پاسگاه‌های مرزی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه مریوان، ۱۰ تن از حافظان امنیت و مرزبانان غیور کشورمان را به شهادت رساندند و همین امر باعث شد تا خانواده‌های شهدای ترور کردستان با انتشار بیانیه‌ای از مسئولین کشور درخواست کنند که با قاطعیت با هرگونه حضور تروریست‌های تجزیه‌طلب در کشور مقابله کنند.

البته نباید فراموش کرد که برخلاف بی‌بی‌سی که تلاش می‌کند وانمود کند این حمله موشکی به مقر تروریست‌ها مخفیانه بوده یا چندان رسمیتی ندارد، فرماندهان ارشد عملیات و رسانه‌های رسمی کشورمان به آن پرداخته و از این اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ کوبنده به جنایتکارانی که رؤیای نابودی امنیت ایران را در سر پرورش می‌دهند، گزارش ویژه به همراه تصاویر اختصاصی منتشر کرده‌اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل