1972

ایران، محکوم اتهام‌های ناشناخته!

4 سال قبل

هم رسانی

   انفجار برج های الخبر عربستان

بی‌بی‌سی از محکومیت ایران در دادگاهی آمریکایی به اتهام بمب‌گذاری سال 1996 میلادی در عربستان گزارش داد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه روند فعالیت‌های یک سویه خود، اینبار از محکومیت ایران توسط دادگاهی در آمریکا به اتهامی عجیب گزارش داده است.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی ایران به بمب‌گذاری در عربستان سعودی در سال 1996 میلادی متهم شده استکه این شبکه سلطنتی انگلیسی در بازتاب این خبر می‌نویسد: «قاضی دادگاهی فدرال در شهر واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا، به ایران دستور پرداخت ۱۰۴.۷ میلیون دلار غرامت به قربانیان بمبگذاری ۱۹۹۶ ظهران در عربستان که به مرگ ۱۹ خدمه نظامی آمریکا منجر شد را داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز ایران و سپاه پاسداران این کشور در این پرونده در مورد انفجار برج های الخبر از خود دفاع نکردند به همین دلیل قاضی بریل هاول حکمی از پیش تعریف شده را علیه ایران صادر کرد.

قاضی هاول گفت که ۱۵ خدمه نظامی که در زمان بمبگذاری در برج های خبر بودند می توانند غرامت بگیرند.

قاضی همچنین گفت که ۲۴ نفر از بستگان که در اثر آن حادثه لطمه روحی دیده اند می توانند درخواست غرامت کنند.

به گزارش رویترز هاول درخواست اعمال تدابیر تنبیهی را رد کرد چون گفت قوانین آمریکا اجازه اعمال آنها در مواردی که قبل از سال ۲۰۰۸ روی داده را ندارد.»

این گزارش حاوی چندین نکته قابل توجه است؛ نکاتی که بیش از پیش پرده از اهداف ضد ایرانی بی‌بی‌سی برمی‌دارد.

نکته اول این است که چرا دادگاهی در آمریکا به موضوعی که هیچ سر آن ارتباطی به این کشور ندارد، ورود کرده و به خود این اجازه را می‌دهد که در این باره حکم صادر کند؟!

آیا جهان هیچ نهاد بین‌المللی برای رسیدگی به چنین مواردی وجود ندارد؟!

این حرکت وقیحانه آمریکایی علیه ایران، نه تنها دشمنی آشکار و جهت‌دار با جمهوری اسلامی، بلکه نوعی دهن‌کجی و توهین به سازمان ملل متحد و شوراهای مختلف تخصصی زیرمجموعه‌اش، دادگاه بین‌المللی لاهه و ... است.

به علاوه، نکته اساسی دیگر این است که چطور در روزهایی که یادآور حمله تروریستی یازده سپتامبر 2001 میلادی به برج‌های تجارت جهانی در آمریکاست و عامل اصلی این جنایت عربستان سعودی بوده، دادگاهی در آمریکا به سود آل سعود تشکیل شده و حکم صادر می‌کند؟!

آیا این خیانت به خون قربانیان این حمله تروریستی و مردم آمریکا نیست؟!

نکته دیگر مشارکت بی‌بی‌سی فارسی در عملیاتی روانی است که تلاش دارد در اوج جنایات رژیم کودک‌کُش عربستان سعودی، فضا را به سمت ترسیم چهره یک مظلوم از این کشور تغییر داده و همزمان دشمنی دیرینه خود با ایران را هم دنبال کنند.

در زمانی که مردم یمن روزانه قربانی جنایت آل سعود می‌شوند و هر نوع تروریستی در جهان از حمایت پدرانه این رژیم برخوردار است، به یکباره ایران متهم حمله‌ای تروریستی و عربستان قربانی این حملات معرفی می‌شود؛ اما آیا این گونه ترفندهای رسانه‌ای می‌تواند واقعیت را از نگاه مردم دور کند؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل