1974

ادلب و رؤیای ناتمام غرب در سوریه!

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از درگیری در ادلب سوریه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارشات تصویری خبری خود به موضوع عملیات آزادسازی "ادلب"، آخرین سنگر تروریست‌ها در سوریه پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

بی‌بی‌سی فارسی در یکی از بخش‌های اخیر خبری خود، گزارشی تصویری از وضعیت فعلی "ادلب"، آخرین سنگر تروریست‌ها در سوریه پخش کرده و تلاش کرده است تا با نشان دادن تصاویری جهت‌دار و برش‌خورده، عملیات آزادسازی این منطقه توسط دولت سوریه و متحدان روسی و ایرانی‌اش را نقض حقوق بشر و بحرانی انسانی برای مردم غیرنظامی توصیف کند.

بی‌بی‌سی در این گزارش تأکید می‌کند که «نیروهای هوائی سوریه و روسیه حملات خود به ادلب را شدیدتر کرده اند. مخالفان سوری می‌گویند شماری از غیرنظامیان در این حملات کشته شده اند. همزمان ترکیه نسبت به بروز فاجعه انسانی در صورت آغاز عملیات بازپس گیری ادلب هشدار داده و از اینکه ناچار به پذیرش شمار زیادی آواره جنگی بیشتر شود ابراز نگرانی کرده است.»

اما بر خلاف این گزارش، واقعیت‌های "ادلب"، داستان را به گونه‌ای دیگر روایت می‌کنند؛ روایتی تلخ که از لزوم هرچه سریع‌تر مقابله با تروریست‌ها در این منطقه از سوریه حکایت دارند.

این واقعیت‌ها از بحران انسانی در "ادلب" نشان دارند، اما بحرانی که برخلاف آن‌چه بی‌بی‌سی تلاش می‌کند وانمود کند، این تروریست‌های تحت امر و حمایت برخی کشورهای غربی و عربی هستند که عامل ایجاد و تشدید آن هستند و برای مقابله با آن چاره‌ای جز آزاد کردن این منطقه از چنگال این جنایتکاران وجود ندارد.

بر اساس گزارشی که "اسپوتنیک" به نقل از مرکز روسی مصالحه طرف‌های متخاصم منتشر کرده است، تروریست‌ها که بارها تلاش‌ کردند با حمایت رسانه‌ها و دولت‌های غربی، سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مردم متهم کند و هر بار به نوعی دستشان رو شده و طرح ساختگی‌شان برملا گردیده است، اکنون در حال طرح عملیاتی برای استفاده مجدد و حقیقی از این نوع مواد ممنوعه علیه مردم و نیروهای دولتی سوریه در منطقه "ادلب" هستند.

سرتیپ ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه هم در مصاحبه‌ای، با توجه به اسناد به دست آمده از این منطقه بر این خبر مُهر تأیید زده است.

گزارش‌های میدانی رسیده از "ادلب" هم نشان‌دهنده این واقعیت هستند که با توجه به نوع و شیوه جنایت تروریست‌ها در این منطقه، ناامنی، سرقت، قتل، ترور، هرج و مرج و درگیری خیابانی و ... به اوج خود رسیده است؛ این وضعیت به قدری بحرانی شده است که چندی پیش تمامی پزشکان و نیروهای کادر درمان ساکن در این منطقه، به نشانه اعتراض دست به اعتصاب گسترده زدند.

بگذریم از این‌که در یکی از برنامه‌های اخیر خود بی‌بی‌سی، گزارشگر آن در جریان پرداختن به وضعیت داخلی در "ادلب"، در جمله‌ای پرده از همه واقعیت‌های ناگفته تمامی این سال‌ها برداشته و از نقش و به عبارت خود این گزارشگر "سرمایه‌گذاری" چندین ساله آمریکا، عربستان و ... بر روی شورشیان مسلح در "ادلب" خبر داده که این روزها دارد از دستشان می‌رود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل