1977

افزایش ولنگاری جنسی در غرب و بازی اتاق فکر بی‌بی‌سی

4 سال قبل

هم رسانی

   رئیس شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس آمریکا

رسوایی جنسی چهره‌های مطرح در غرب با واکنش بی‌بی‌سی همراه بود.

در ادامه افول ارزش‌ها و ولنگاری جنسی فراگیر که به رسوایی‌های کم سابقه‌ای در سالهای اخیر انجامیده است، مونویز، رئیس شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس آمریکا پس از اتهامات جدیدی که علیه‌اش در خصوص آزار جنسی زنان مطرح شد، کناره‌گیری کرد.

به اعتراف بی‌بی‌سی، اتهاماتی از سوی شش زن در مجله نیویورکر منتشر شد. اتهامات علیه او شامل تعرض جنسی هم می‌شود. سی‌بی‌اس اعلام کرده که پس از بررسی اتهامات، تصمیم گرفته با مونویز برای ترک او از این شبکه به توافق برسد، توافقی که بر اساس آن مونوس صد میلیون دلار دریافت خواهد کرد!

پیش از این اتهامات دیگری در ماه ژوئیه در مجله نیویورکر علیه او مطرح شده بود. مونویز این اتهامات را رد کرده و آن را "رقت‌انگیز" خوانده است. سی‌بی‌اس گفته است که این شرکت و مونویز ۲۰ میلیون دلار به گروه‌های حامی کارزار MeToo # کمک خواهند کرد.

اگرچه بی‌بی‌سی فارسی و و برخی رسانه تلاش می‌کنند این رسوایی را به برخی پرونده‌های حقوقی ربط دهند و به نوعیان را به مباحث دیگری ربط دهند باید گفت که در مجموع ۱۲ زن اتهاماتی علیه مونویز مطرح کرده‌اند. برخی از آنان می‌گویند که او آنها را مجبور به رابطه جنسی و برهنه شدن می‌کرده و عده‌ای از آنان نیز گفته‌اند که پس از رد تقاضای مونویز، او به آینده شغلی آنها صدمه زده است. به دنبال طرح این اتهامات، شبکه‌های سی‌بی‌اس، پی بی اس و بلومبرگ اعلام کردند که همکاری خود با چارلی رز را تعلیق می‌کنند.

همزمان با افشا شدن این رسوایی، سرینا ویلیامز در جریان مسابقه خود در مقابل نائومی اوزاکا از ژاپن بارها در طول این مسابقه از نحوه داوری شکایت کرد و مدعی شد که اخطارهایی که گرفته به دلیل زن بودنش بوده است. ستیو سایمون، رئیس اتحادیه تنیس زنان از ادعای سرینا ویلیامز مبنی بر وجود سکسیسم در مسابقات تنیس حمایت کرده است.

برخی پژوهش گران علوم اجتماعی و رفتارشناسان بر این باورند که علی رغم زیر سؤال بردن سلامت اخلاقی جوامع اسلامی و از جمله ایران توسط بی‌بی‌سی فارسی و متهم کردن این جوامع به رشد افسارگسیخته تجاوزات جنسی و بحران اخلاقی، در عمل شاهد فروپاشی اخلاق در جوامع اومانیستی غربی با ولنگاری جنسی هستیم.

به واقع این شکل از رفتارهای رسانه‌ای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی برای انحراف افکار عمومی ایرانیان از ریشه یابی دقیق ابعاد گسترده بحران جنسی در غرب و نوعی فرافکنی در حال اجراست. به عبارت دیگر می‌توان به این نکته اشاره کرد که فرهنگ دینی و ملی ایران به نوعی مانع از حرکت جامعه به سوی سرنوشت امروز اروپا و آمریکا شده است.

باید توجه داشت که برخلاف ادهای اتاق فکر بهایی و غرب‌گرای بی‌بی‌سی فارسی اگر هم مباحثی اینچنینی در جوامع شرقی و از جمله ایران در سالهای اخیر نیز گسترش یافته است، محصول دوری از اعتقادات مذهبی و سنت‌ها و ورود افکار و سبک زندگی الحادی غربی در بخش‌هایی از جامعه بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل