1980

همنوایی بی‌بی‌سی و پنتاگون در مخالفت با رزمایش نظامی روسیه و چین

4 سال قبل

هم رسانی

   رزمایش مشترک نظامی روسیه و چین

رزمایش بزرگ مشترک روسیه و چین با واکنش بی‌بی‌سی همراه بوده است.

 «لینکولن بلوم‌فیلد» (Lincoln Bloomfield) از مقامات سابق امنیت ملی آمریکا امروز سه شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌اِن‌بی‌سی اعلام کرد: وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» رزمایش نظامی مشترک روسیه و چین را از نزدیک زیر نظر دارد.

«لینکولن بلوم‌فیلد» در این خصوص گفت: پنتاگون توانمندی‌های نظامی این دو کشور و سرمایه گذاری‌های روسیه و چین در این رزمایش را مورد توجه قرار می‌دهد.
این درحالیست که وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که رزمایش «وِستوک (شرق) ۲۰۱۸» که بزرگترین رزمایش نظامی روسیه است، آغاز شده است.
بیش از ۳۰۰ هزار نظامی روس از جمله ۶ هزار چتر باز در این رزمایش مشارکت خواهند داشت و در این رزمایش تمرین‌های نظامی گروه‌های مختلف نظامی روسی به منظور حفظ امنیت نظامی این کشور بازآفرینی خواهد شد.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که چنین رزمایشی با هدف اطمینان از آمادگی نهادهای نظامی و تنظیم و برنامه ریزی هماهنگی میان نیروهای زمینی و دریایی و بهبود مهارت‌های فرماندهان و مقرهای فرماندهی در اداره نیروهای نظامی اجرا می‌شود.
این رزمایش قرار است در دو مرحله اجرایی شود و در مرحله اول این رزمایش نیروهای نظامی در شرق روسیه مستقر خواهند شد و تعداد نیروهای دریایی در مناطق دریایی شمال این کشور نیز افزایش پیدا خواهند کرد و در مرحله دوم فرماندهان نظامی اداره مشترک نیروهای نظامی را در عملیات‌های هجومی و دفاعی فرضی بر عهده خواهند داشت.
پیش‌تر «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه گفته بود که بیش از ۳۰۰ هزار نیروی نظامی، ۳۶ هزار تانک و خودروی زرهی، بیش از هزار بالگرد و پهپاد برای اجرای این رزمایش در نظر گرفته شده که بعد از رزمایش «زَپُد (غرب) ۸۱» این رزمایش بزرگترین رزمایش تاریخ روسیه است.

در این بین شبکه بی‌بی‌سی فارسی هم در یک هم نوایی مضحک با وزارت دفاع آمریکا در قامت سخنگویی پنتاگون ظاهر شد و برنامه خبری خود سعی کرد به نوعی محکوم کند. به نظر بی‌بی‌سی فارسی بیش از آنکه نگران این رزمایش باشد نگران بازگشت روسیه به زمان شوروی سابق و قدرت نمایی آن است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل