1999

وقتی بی‌بی‌سی فارسی پایگاه اطلاع رسانی تروریست‌ها می‌شود!

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از حمله تروریستی اهواز

نوع خبر رسانی بی‌بی‌سی در خصوص حمله تروریستی اهواز، بیشتر شبیه اطلاع‌رسانی شبکه وابسته به تروریست‌های مهاجم است.

پس از حمله تروریستی گروهک الحوازیه که آشکار مورد حمایت آمریکا، اسرائیل و عربستان است به مراسم سالگرد جنگ تحمیلی صدام علیه ایران و شهادت چندین غیرنظامی براثر این حادثه تروریستی، شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی برای حمایت تمام قد از تروریستها وارد میدان جنگ روانی و سایبری می‌شود و با پرهیز از تروریستی خواندن این ترور کور، آن را حمله مسلحانه به مانور نظامی می‌خواند و سپس صرفاً با اصلاح «مانور نظامی» به «رژه نظامی» بدون محکوم کردن این حادثه با بیان و تکرار استدلال‌های مخدوش گروهک تروریستی احوازیه به توجیه این حمله تروریستی می‌پردازد! این در حالی است که بی‌بی‌سی معمولاً حملات تروریستی در اروپا را با عنوان حمله تروریستی ذکر می‌کند اما در خصوص حملات تروریستی در ایران از بکار بردن حمله تروریستی اجتناب می‌ورزد؟! ظاهراً از دید این شبکه سلطنتی انگلیسی تروریسم به خوب و بد تقسیم می‌شود و تروریسم خوب مستحق حمایت!

با این توضیحات هنوز هم این سؤال جدی مطرح است که بی‌بی‌سی فارسی چطور می‌تواند مدعی شعار دروغین بیطرفی باشد اما در عین حال با استاندارد دوگانه با تروریسم برخورد کند؟ اینگونه پوشش خبری از تروریسم جز حمایت رسانه‌ای از تروریسم چیز دیگری نیست چراکه در این موارد منافع بی‌بی‌سی با منافع تروریسم مشترک می‌شود!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل