2002

خباثت بی‌بی‌سی در انعکاس حادثه تروریستی اهواز

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از حمله تروریستی اهواز

نوع واکنش‌های شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به موضوع حمله تروریستی اهواز، کاملا جهت‌دار و متناقض است.

به دنبال حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح ایران در شهر اهواز که به شهاد 25 تن و زخمی شدن بیش از 60 نفر انجامید، بی بی سی فارسی بار دیگر با پوشش کاملاً جهت دار و استانداردهای دوگانه به انعکاس این حادثه تلخ که در آن تعدادی از مردم بیگناه و از جمله کودکی خردسال به شهادت رسدند پرداخت. این رسانه انگلیسی نزدیک به بهاییان مخالف حکومت جمهوری اسلامی از به کار بردن لفظ تروریستی برای این اقدام خودداری کرد. این استاندارد دوگانه در حالی بود که بی بی سی فارسی بارها در خصوص حوادث مشابه در اروپا و غرب مانند فرانسه و بلژیک از واژه "حملات تروریستی" یاد می‌کرد.


البته این رسانه مدعی بی‌طرفی و اطلاع رسانی شفاف در ادامه برخوردهای دوگانه خود در وب سایت خود به تحریف بیانیه دولت آمریکا در خصوص حادثه تروریستی اهواز پرداخت و واژه "تروریستی" را این بیانیه حذف کرد و لفظ "گروه‌های اسلام‌گرای افراطی" را به جای آن به کار برد. علی رغم آنکه این رسانه مخاطبان را به عنوان افرادی جاهل فرض کرده است، اما این شیوه اطلاع‌رسانی بی بی سی فارسی با خشم مخاطبان و افکار عمومی ایرانیان در فضای مجازی مواجه شد.مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل