2004

خشم بی‌بی‌سی فارسی از سخنان رئیس جمهور ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   سفر رئیس جمهور ایران به آمریکا برای شرکت در اجلاس سازمان ملل متحد

سخنان رئیس جمهور ایران در جریان سفر به سازمان ملل متحد با واکنش شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه شد.

حسن روحانی روز یکشنبه پیش از ترک تهران به مقصد نیویورک به منظور شرکت در هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل در فرودگاه مهرآباد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جنایت جنایتکاران تأثیری در اراده ملت ایران ندارد و پاسخ جنایت در اهواز در چارچوب قانونی و مصالح کشور به جانیان داده می‌شود.

روحانی با بیان اینکه آنهایی که امروز در سطح جهانی ادعای حقوق بشر را مرتب تکرار می‌کننددر قبال این جنایت‌ها باید پاسخگو باشند، اظهارداشت: پشتوانه همه این کشورهای کوچک مزدوری که در این منطقه هستند، آمریکا است. آمریکایی‌ها هستند که اینها را تحریک می‌کنند. آمریکایی‌ها هستند که شرایط لازم را در اختیارشان می‌گذارند که این جنایات را مرتکب می‌شوند. این‌ها هیچ تأثیری در راه، اراده و مسیر ملت ما ندارد. ملت ما در برابر جنایت‌های بسیار بزرگتری ایستادگی و مقاومت کرده‌اند.

این بخش از سخنان حسن روحانی با عصبانیت شدیدی از سوی شبکه سلطنتی بی بی سی فارسی روبرو شد تا جایی که بی بی سی فارسی علناً و در تقابل با این سخنان رئیس جمهور ایران، این سخنان را که در تقابل با گروه‌های تروریستی و دولت‌های حامی آن‌ها ایراد شده است را غیر مسئولانه و غیر دیپلماتیک خواند.

بی‌بی‌سی فارسی به همین هم اکتفا نکرد و در حمایت از تروریست‌ها نه تنها سخنان رئیس جمهور ایران را غیر مسئولانه خواند بلکه سعی کرد این حملات را به حضور منطقه ایران ربط دهد. در اقدامی عجیب‌تر بی‌بی‌سی به هیچ وجه از این گروه به عنوان تروریست یاد نکرد. این در حالی است که اگر دو نفر در اروپا به جرم پرتاب ترقه دستگیر شوند آن‌ها را تروریست می‌داند و زمین و زمان را به هم می‌دوزد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل