2010

ایران عامل نابودی و آمریکا منجی بشریت است!

3 سال قبل

هم رسانی

   جنگنده‌های آمریکایی در آسمان سوریه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی ویژه جمهوری اسلامی را عامل مرگ و نابودی مردم ایران و منطقه معرفی کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل متحد پرداخته و با این تیتر که «رهبران ایران در پی مرگ و نابودی هستند»، جمهوری اسلامی را عامل بدبختی مردم ایران و جهان معرفی کرده است.

بی‌بی‌سی در این گزارش نوشته است: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت "رهبران ایران به دنبال مرگ و نابودی هستند".

آقای ترامپ که امروز (سه‌شنبه ۲۵ سپتامبر) در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و در حضور رهبران جهان سخن می‌گفت خطاب به مقام‌های ایران گفت: "رهبران ایران منابع مردمی را غارت کرده‌اند تا به جیب خود بریزند و در منطقه جنگ به راه بیاندازند."

رئیس‌جمهوری آمریکا سخنان خود را با این جمله شروع کرد که او و دولتش در کمتر از دو سالی که وارد کاخ ‌سفید شده‌اند دستاوری بسیار فراتر از همه دولت‌های قبلی آمریکا به دست آورده است. این اظهارات با واکنش متفاوت رهبران حاضر در سالن روبرو شد.»

این شبکه سلطنتی انگلیسی ادامه می‌دهد: «او در ابتدای سخنانش پیرامون ایران گفت: "حکومت ایران تلاش می کند یک دیکتاتوری فاسد را پشت ماسک دموکراسی پنهان کند. آنها کشوری که ثروتمند، به لحاظ فرهنگی و تاریخی غنی را به حال و روزی انداخته‌اند که از نظر اقتصادی نقصان کرده و تنها صادراتش خشونت، خون‌ریزی و اغتشاش است. در حقیقت قربانیان دیرین آنها، مردم خودشان هستند."

"این منابع غنی به جای آن که صرف بهبود زندگی ایرانیان شود، صرف کمک به حزب‌الله و دیگر گروه‌های تروریستی می‌شود که خون مسلمانان بی‌گناه و همسایگان عرب و اسرائیلی خود را می‌ریزند... ما نمی توانیم اجازه دهیم که این رژیم قاتل به بی ثبات کردن منطقه ادامه دهد آن هم در حالی که در حال پیش‌برد برنامه موشکی خطرناک خود است و نمی‌توانستیم در توافقی بمانیم که به آنها اجازه می‌داد تحت پوشش آن در نهایت به مقاصد هسته‌ای خود برسند."»

اما آیا فردی که اندکی به دنبال یافتن واقعیت‌ها باشد، این اراجیف را باور می‌کند؟!

آیا می‌توان با اینگونه فضاسازی‌های عوام فریبانه، حتی عوام را هم تحت تأثیر قرار داد و واقعیت‌ها را وارونه کرد؟!

یک دولت و یک مقام دولتی چقدر می‌تواند وقیح باشد که با کامل بی‌شرمی جنایات خود و کشورش را به دیگران نسبت دهد و یک رسانه چه اندازه می‌تواند خودفروخته باشد که این ادعاها را بازتاب دهد؟!

بیش از 7 سال است که سوریه با وضعیتی جنگی مواجه است؛ وضعیتی که مردم این کشور با گوشت و پوست خود آن را لمس کرده‌اند و شاید بهترین کسانی که این روزها می‌توانند واقعیت ادعاهای این‌چنینی را درک کنند آن‌ها باشند.

گروه‌هایی تروریستی مانند داعش با حمایت و سیاست آمریکا و متحدان عربش شکل گرفتند، آموزش دیدند، تقویت و هدایت شدند و با حمیات‌های مستقیم و غیر مستقیم آن‌ها خون ملت بیگناه را بر زمین ریختند و جنایاتی را رقم زدند که پیشتر تنها در آثار سینمایی ژانر وحشت دیده می‌شد.

خبرگزاری فرانسه چندی پیش به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، آماری از قربانیان هفت سال اخیر در این کشور را ارائه داد که جالب توجه است؛ بر اساس این گزارش از ۱۵ مارس ۲۰۱۱ تاکنون بیش از 353 هزار نفر از مردم این کشور در درگیری و جنایات تروریست‌ها جانشان را از دست داده‌اند.

جالب است بدانید که از این تعداد دست‌کم ۱۰۶ هزار و ۳۹۰ غیرنظامی به چشم می‌خورند که ۱۹ هزار و ۸۱۱ تن از آنها کودک و ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن زن هستند.

آیا با توجه به گستردگی اسناد و شواهد و اطلاعات موجود، آیا می‌توان نادیده گرفت که غرب و بخصوص آمریکا و متحدانش به ویژه عربستان سعودی، در این حجم از جنایت نقشی مستقیم دارند؟!

از طرفی در تمام این سال‌ها ایران در کنار مردم سوریه حضوری فعال داشته و دوشادوش آن‌ها با عاملان این جنایت و تروریست‌ها جنگیده است؛ این حضور به قدری اثربخش بوده است که دیگر چیزی به پایان کار تروریست‌ها در سوریه نمانده و بخشی از استان ادلب را می‌توان آخرین سنگر آن‌ها دانست که در حال آزادسازی است.

بگذریم از وضعیت مردم یمن، فلسطین، افغانستان و ... که در تمامی آن‌ها آمریکا یا مستقیم یا غیر مستقیم و با واسطه نقشی پررنگ ایفا می‌کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل