2013

داعش با خیال حمله تروریستی در ایران!

4 سال قبل

هم رسانی

   ادعای داعش در خصوص حمله تروریستی اهواز

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از تهدید ایران توسط گروه تروریستی داعش خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه واکنش‌ها خاص و جهت‌دار خود به حمله تروریستی اخیر اهواز، بار دیگر با معرفی داعش به عنوان عامل این جنایت به بازتاب تهدید این تروریست‌ها مبنی بر برگزاری مجدد حملات خود در ایران پرداخته است.

بی‌بی‌سی در این گزارش با تأکید بر این تیتر که «داعش ایران را به حملات بیشتر تهدید کرد»، نوشته است: «سخنگوی گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) با انتشار پیامی صوتی با اشاره به حمله اهواز تهدید کرده است که این گروه حملات بیشتری در ایران انجام خواهد داد.

ابوالحسن المهاجر، سخنگوی داعش، در پیام صوتی‌اش تهدید کرده است که حمله مرگبار روز شنبه به رژه اهواز، "آخرین حمله نخواهد بود".

او مهاجمان را "سربازان خلافت" خوانده و گفته است حمله آنها نشان‌دهنده "شکنندگی" وضعیت امنیتی در ایران است.

بنا به اعلام مقام‌های ایرانی در حمله روز شنبه مهاجمان ۲۴ نفر را کشتند. بر این مبنا مهاجمان، که گفته شده پنج نفر بودند هم کشته شدند. مقام‌های ایرانی حمله را "تروریستی" دانسته‌اند.»

جالب اینجاست که داعش در بیانیه اولیه که به مناسبت این حمله تروریستی منتشر کرد و مسئولیت آن را پذیرفت از حضور حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در مراسم رژه نیروهای مسلح اهواز یاد کرده بود که کاملا اشتباه بوده و رئیس جمهور ایران در تهران در مراسم شرکت داشته است!

این تناقض به خوبی نشان می‌دهد که داعش حتی برای پذیرش مسئولیت این حمله حتی منتظر دریافت اطلاعات کامل و  دقیق هم نمانده و به قدری انجام عملیات تروریستی در ایران برایشان باارزش بوده و به یک رویا تبدیل شده است که با شنیدن تنها خبر حمله به رژیم نیروهای مسلح در ایران، فوری بیانیه صادر کرده و مسئولیتش را می‌پذیرد!

از آن گذشته، شواهد، فیلم‌ها، تصاویر و اظهارات شاهدان حمله تروریستی اهواز، همگی نشان می‌دهد که تروریست‌ها اصلا هدف خاصی برای عملیات خود نداشتند و تنها از پشت سر و جایی که هیچ دیدی به صحنه رژه و مردم ندارد، به طور کاملا کورکورانه به سمت مردم تیراندازی کرده‌اند؛ آیا این حرکت شجاهانه و قهرمانانه است؟!

گروه تروریستی داعش نابودی خود در سوریه و عراق را از رشادت نیروهای مسلح ایران به یادگار دارد و این داغ آنقدر زیاد است که طبیعتا هر شب با رویای حمله به ایران بخوابند و هربار هم با مرور واقعیت‌های نبرد با ایرانیان، رویایشان به کابوس تبدیل شود.

سربازان غیرو ایرانی چه در عرصه اطلاعات و چه در عرصه نظامی، آنقدر شجاعانه در برابر این جنایاتکاران ایستاده‌اند که یا تلاش‌هایشان در آغاز سرکوب می‌شود و در موارد نادری مانند حمله به مجلس شورای اسلامی و حمله به مراسم رژه در اهواز، تنها شاهد عملیاتی بچگانه و کور از سوی تروریست‌ها هستیم که خیلی زود هم پاسخی کوبنده‌تر از قبل دریافت می‌کنند.

بهتر است این تروریست‌ها در فضاسازی رسانه‌ای غرق نشوند و زمانی که ایران را تهدید می‌کنند اندکی به پاخ این تهدید هم بی‌اندیشند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل