2016

سرطان هم ابزار جمهوری اسلامی است؟!

4 سال قبل

هم رسانی

   آرش صادقی، مجرم امنیتی بازداشتی در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با پرداختن به وضعیت جسمی یک مجرم امنیتی در ایران، به گونه‌ای بیماری وی را هم به گردن جمهوری اسلامی می‌اندازد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی ویژه به وضعیت "آرش صادقی" مجرم امنیتی بازداشتی در ایران پرداخته و با اشاره به مشکلات جسمی و بیماری وی، به نوعی تلاش می‌کند تا پیامدهای ناشی از بیماری را هم به گردن جمهوری اسلامی انداخته و وی را از اتهامات و جرایمش تبرئه سازد.

بی‌بی‌سی فارسی زبا اشاره به «انتقاد عفو بین‌الملل از "به خطر انداختن جان" آرش صادقی در زندان»، نوشته است: «سازمان عفو بین الملل روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای از "بی توجهی اسفناک" مقام های ایرانی به وضع زندانی سیاسی، آرش صادقی، که اخیرا به خاطر سرطان تحت عمل جراحی قرار گرفته انتقاد کرده است.

آرش صادقی تابستان سال ۲۰۱۶ از جمله به اتهام "توهین به رهبری" و "تبلیغ علیه نظام" به ۱۹ سال زندان محکوم شد.

اما عفو بین الملل می گوید که او زندانی عقیدتی است و به خاطر فعالیت های صلح آمیز حقوق بشری مجازات می شود.

او اخیرا به خاطر ابتلا به سرطان استخوان (سارکوم) از ناحیه بازو تحت عمل جراحی قرار گرفت اما گفته می شود در محل عمل دچار عفونت شدید شده است.

در این بیانیه به نقل از فیلیپ لوتر مدیر تحقیقات شمال آفریقا و خاورمیانه عفو بین الملل آمده است: "رفتار مقام های ایرانی در مورد آرش صادقی نه فقط به طرز غیرقابل توصیفی ظالمانه است، بلکه از منظر حقوقی نوعی شکنجه محسوب می شود."

او افزود: "از ابتدا تا امروز هر قدمی که مقام های زندان، دادستانی و سپاه پاسداران برداشته اند در جهت قطع یا محدود کردن دسترسی آرش صادقی به خدمات درمانی حیاتی برای مقابله با سرطان بوده است."

آرش صادقی روز ۱۱ سپتامبر از زندان به بیمارستان منتقل شد و روز ۱۲ سپتامبر برای ۷ ساعت تحت عمل جراحی قرار گرفت. او روز ۱۵ سپتامبر بار دیگر به زندان بازگردانده شد.»

اما آیا سرطان این مجرم امنیتی هم مقصرش جمهوری اسلامی است؟!

طبیعتا ریشه‌یابی مشکل جسمی وی به مدت‌ها قبل از بازداشت برمی‌گردد و در این مدت هم هربار که نیاز بوده از امکانات درمانی و پزشکی بهره برده و حتی تحت عمل جراحی هم قرار گرفته است اما صعب العلاج بودن بیماری وی و میزان اثربخشی درمان که دیگر در دست حکومت ایران نیست.

از طرفی نباید فراموش کرد که همین مجرم در جریان فضاسازی‌های رسانه‌ای امثال بی‌بی‌سی با وجود شرایط بیماری و ... بارها در زندان دست به اعتصاب غذا زده و به عبارتی در دام تبلیغاتی غرب و رسانه‌هایش افتاده و خود عاملی برای پیشرفت سریع بیماری و عدم اثربخشی درمان بوده است که در این رابطه حتی خود بی‌بی‌سی هم نقش آفرین و مقصر است.

اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی، جاسوسي، توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی آیت‌الله خمینی، توهین به رهبری، تشکیل گروه‌های غیرقانونی، تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب بخشی از جرایمی است که در پرونده آرش صادقی مشاهده می‌شود که مهمترین آن جاسوسی و همکاری با دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی غربی – اسرائیلی است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل