2020

حمایت بی‌بی‌سی از جاسوسان دستگیر شده در یمن

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از آواره‌های جنگ در یمن

رو شدن دست جاسوسان بهایی در یمن با واکنش شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه بوده است.

به دنبال کشف شبکه جاسوسی بهایی‌ها در یمن به نفع اسرائیل و متجاوزان آل سعود، بی‌بی‌سی فارسی و برخی نهادهای حقوق بشر غربی با تمرکز بر رویی بهایی بودن آنها، تلاش کردنند که با توسل به تاکتیک انحراف اذهان، برخورد با این جاسوسان را بحثی فرقه گرایانه معرفی کنند.

بی‌بی‌سی با تمرکز بر گزارش عفو بین الملل که به شدت تحت نفوذ بهایی‌ها و اسرائیل در وب سایت خود نوشت:" عفو بین الملل به محاکمه ۲۴ بهائی در یمن از جمله زنان و یک نوجوان در دادگاه حوثی‌ها به اتهام جاسوسی اعتراض کرده است. لین مألوف مدیر تحقیقات خاورمیانه این سازمان، ابراز نگرانی کرده که این افراد با مجازات مرگ روبرو شوند. او روند محاکمه آنها را به طور فاحش ناعادلانه توصیف کرد".

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه‌ای بهایی و حامی رژیم عربستان سعودی مدعی شد که یک وکیل که نخواست نامش فاش شود گفته است که روند محاکمه سریع است و بیشتر متهمان به طور غیابی محاکمه می‌شوند زیرا فقط پنج نفر آنها تحت بازداشت هستند.

در ادامه این شبکه سلطنتی انگلیسی بدون اشاره به همکاری‌های بهایی‌ها با دستگاه‌های امنیتی متجاوزان سعودی و رژیم اسرائیل، مدعی شد: ". به گفته نماینده بهائیان در سازمان ملل متحد، نیروهای حوثی تاکنون چندین بهائی را بازداشت و شکنجه کرده و بدون داشتن ارتباط با بیرون، در انزوا نگه داشته‌اند. به علاوه یک بهائی شناخته شده در یمن به اتهام همکاری با اسرائیل به مرگ محکوم شده است. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶۰ زن، مرد و کودک که در یک گردهمایی آموزشی بهائیان شرکت داشتند بازداشت شدند".

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، بانی دوگال، نماینده بهائیان در سازمان ملل متحد که به شدت دارای مواضع ضدایرانی است، در بیانیه‌ای ادعا کرده است که سرکوب هم کیشان او در یمن یادآور "سرکوب بهائیان در ایران در دهه ۱۹۸۰ در دوره‌ای است که رهبران جامعه بهائی جمع آوری و کشته می‌شدند."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل