2021

خودسری‌های ترامپ در سازمان ملل متحد صدای خبرنگار بی‌بی‌سی را هم درآورد

4 سال قبل

هم رسانی

   دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

رفتار غیرحرفه‌ای رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل متحد با واکنش خبرنگار بی‌بی‌سی همراه گردید.

این روزها اقدام‌های خودسرانه و دیوانه وار رئیس جمهور آمریکا در به چالش کشیدن هنجارهای بین‌المللی با انتقادهای فزاینده‌ای مواجه شده است. خودستایی‌های غیرمتمدانه دونالد ترامپ کار را به جایی رسانده است که پس از تمسخر او توسط دیپلمات‌های کشورهای مختلف در سازمان ملل متحد، با انتقادهای بی‌بی‌سی فارسی نیز مواجه شود.

به طور مثال این رسانه غربی نزدیک به مخالفان بهایی حکومت ایران در وب سایت خود با انتشار مطلبی از هادی نیلی خبرنگار خود در آمریکا نوشت: "چیزی بهتر از این نمی‌توانست یکی از محورهای سیاست خارجی دونالد ترامپ را پیش چشم مخاطبان داخلی و خارجی‌اش به تصویر بکشد: در جلسه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد - نهادی که آمریکا خودش بعد از جنگ جهانی دوم در تشکیل آن نقشی کلیدی ایفا کرد - رئیس‌جمهور آمریکا بر موضع خود در مخالفت با توافق هسته‌ای ایران پا فشرد و بقیه رهبران جهان، از جمله هم‌پیمانان ایالات متحده، بر مخالفت‌شان با این سیاست او تاکید کردند".

نیلی در انتهای یادداشت خود نوشت: "دونالد ترامپ از هیچ فرصتی برای نمایش حداکثری تصمیم‌های کلیدی‌اش مثل ترک برجام دریغ نکرده است. در عین حال هیچ‌وقت هم به این اندازه نمی‌توانست تک‌روی‌اش در این مورد به‌خصوص را در چشم هوادارانش در داخل آمریکا و هم‌دلان خود در کشورهای غربی دیگر نشان دهد".

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل