2029

فضاسازی بی‌بی‌سی علیه گوشمالی سپاه به تروریست‌ها

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از لحظه شلیک موشک‌های سپاه به سمت مقر تروریست‌ها در سوریه

حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به مقر فرماندهی تروریست‌ها در بوکمال سوریه، با فضاسازی منفی شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه بوده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی که همواره حامی هرگونه رفتار ضد ایرانی بوده و در همین راستا حتی برای عاملین جنایت اهواز از واژه تروریست استفاده نمی‌کند، در پی گوشمالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست‌های تحت حمایت کشورهای غربی – عربی در بوکمال سوریه، تلاش کرده است تا با فضاسازی از آثار این اقتدار کاسته و ارزش آن را در نظر مخاطبین خود پایین آورد.

"داریوش رجبیان" گوینده برنامه چشم انداز بامدادی در بخشی از این برنامه می‌گوید: «پایگاه خبری سپاه پاسداران خبر می‌دهد که نیروی هوافضای آن به مواضعی در سوریه حمله موشکی انجام داده. سپاه آن مواضع را مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات در کشور سوریه توصیف کرده است. بنابر این خبر که در خبرگزاری‌های رسمی ایران هم نقل شده تعداد زیادی کشته شدند.»

پس از این توضیحات، "سینا علینژاد"، گزارشگر و کارشناس بی‌بی‎‌سی از نیویورک در ارتباطی تصویری به این برنامه اضافه می‌شود که او با اطلاعاتی ناقص و تحریف شده سعی در جهت‌دهی به ذهن مخاطبین داشته و در همین راستا می‌گوید: «اونطور که سپاه اعلام می‌کنه چند موشک بالستیک زمین به زمین معلوم نیست از کجای ایران پرتاب میشه به طرف شرق فرات در سوریه که در استان دیرالزور است و «من نقل قول می‌کنم» میگه که پایگاه سرکردگان جنایت تروریستی اهواز بوده و ازشون به عنوان تروریست‌های تکفیری نام می‌بره. معلوم نیست آیا منظورش گروه داعش هست یا نه؛ چون حمله اهواز رو داعش یک روز بعد با انتشار ویدئویی از مهاجمان که قبل از حمله ضبط شده بود، به عهده گرفت و به نظر می‌رسید که یک اجماعی باشه در ایران که کار داعش بوده ولی ایران هرگز رسما اون رو به داعش نسبت نداد.

چیزی که در شبکه‌های اجتماعی ما دیدیم ویدئوهایی هست که مردم با تلفن گرفتند و در تاریکی شب نشون میده که چهار موشک با شیب زیاد به طرف آسمون میره و دیده میشه که یکی از موشک‌ها همون اطراف سقوط می‌کنه. اون موشکی که سقوط می‌کنه فیلمی ازش درومده که نشون میده ظاهرا توی یک منطقه طبیعی فرود اومده و آتش‌سوزی راه انداخته و تأکید می‌کنه سپاه که در واکنش به حمله اهواز بوده است.

این دومین باریست که سپاه داره در یکی دو سال اخیر از داخل ایران با موشک به نقطه‌ای از سوریه حمله می‌کنه؛ در خرداد ماه سال 96 یا ژوئن 2017 میلادی هم یادمونه که سپاه اعلام کرد که با شش موشک نقطه‌ای رو در شرق سوریه در استان دیرالزور هدف قرار داده و اون هم دو هفته بعد از اون بود که داعش ادعا کرد مسئول حمله‌ایست که در تهران در چند نقطه هجده نفر را کشته است.»

اما برخلاف آن‌چه بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا به مخاطبین خود بقبولاند و این پاسخ کوبنده ایران به تروریست‌ها را تحت تأثیر قرار دهد، هم نوع موشک‌ها، هم تعدادشان، هم محل شلیک و محل اصابت، هم زمان حمله و ... کاملا مشخص است.

در واقع این حمله موشکی کشورمان به مقر فرماندهی تورریست‌ها، همانند موارد گذشته کاملا ثبت شده و هم تصاویر و هم فیلم‌ها آن چه از زمان و موقعیت شلیک و چه از زمان و موقعیت اصابت موشک‌ها و حمله پهپادها کاملا موجود است.

دوربین خبری صداوسیمای جمهوری اسلامی و مرکز رسانه‌ای خود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در موقعیت شلیک این موشک‌ها که حوالی کرمانشاه قرار داشته لحظه شلیک آن‌ها را کاملا ثبت کرده است و در ان طرف، پهپادهای پیشرفته ایرانی ضمن ثبت اصابت این موشک‌ها به مقر فرماندهی تروریست‌ها در بوکمال از حملات موشکی خودشان نیز در منطقه به طور دقیق و کامل فیلمبرداری کرده‌اند.

این حمله به مقر فرماندهی گروهی در بوکمال سوریه صورت گرفته است که طراحی و مدیریت حمله تروریستی اهواز را برعهده داشتند و طی آن حداقب چهل نفر از فرماندهان ارشد تروریست‌ها به هلاکت رسیده‌اند.

بعلاوه کارشناس بی‌بی‌سی هیچ اشاره‌ای به پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست‌های حزب دموکرات کردستان نداشته و با احتساب آن، حمله اخیر سومین پاسخی است که از داخل مرزهای ایران به تروریست‌های فعال در منطقه و تحت حمایت کشورهای غربی و عربی داده می‌شود.

هرچند همانطور که فرماندهان این عملیات موشکی به آن تأکید نمودند، شلیک شش موشک و حمله پهپادها، تنها بخشی از "گوشمالی" جمهوری اسلامی به عاملین اصلی حمله تروریستی به اهواز است و آن‌ها باید منتظر پاسخی کوبنده‌تر باشند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل