2030

گریه سی‌ساله بی‌بی‌سی برای چند وطن‌فروش!

4 سال قبل

هم رسانی

   ادامه داستان‌سازی بی‌بی‌سی با موضوع اعدام منافقین در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی بار دیگر به موضوع اعدام‌های منافقین در سال 1367 پرداخته و بار دیگر آن‌ها را مظلومینی بی‌دفاع معرفی می‌کند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی که سال‌هاست حمایت و دوستی خود با هرگونه گروه ضد ایرانی را به اثبات رسانده است، یک‌بار دیگر، پس از سی سال به موضوع اعدام چند منافق در سال 1367 پرداخته و تلاش کرده تا با دخالت احساس مخاطبین خود، این وطن‌فروشان تروریست را مظلومینی بی‌دفاع معرفی کند که به یکباره و بدون هیچ دلیلی به دار آویخته شده‌اند.

"جمال‌الدین موسوی"، مجری "شصت دقیقه"، در توضیحات این بخش می‌گوید: «اعدام‌های تابستان 67 در ایران در سه ماه این فصل درحالی ادامه داشت که زندانیان از هرنوع امکانات اطلاع‌رسانی نظیر تلویزیون و روزنامه منع شده بودند و ملاقات‌ها قطع شده بود و خانواده‌ها هم در بی‌اطلاعی به سر می‌بردند.»

در ادامه دومین گزارش از مجموعه گزارش‌های سی‌اُمین سالگرد اعدام‌های 67 پخش می‌شود؛ گزارشی کاملا یک‌طرفه و با منابعی جهت‌دار و مبهم که توسط "نیکی محجوب" آماده شده است.

وی در ابتدای این بخش از گزارش خود می‌گوید: «سی سال از اعدامشان در تابستان 1367 گذشت؛ زندانیانی که بر سر موضعشان بودند و طبق فتوای آیت‌الله خمینی به اعدام محکوم شدند. پایان زندگی آن‌ها در کمتر از سه ماه رقم خورد؛ ملاقات‌ها قطع شد، هواخوری و روزنامه‌ها ممنوع شد و اعدام‌ها آغاز شد.

برخی از این زندانیان جان به در بردند. در زندان گوهردشت، زندانیان با مورس به هم خبر دادند که چه گذشته است. مورس نوری در این زندان تنها راه اطلاع از شروع اعدام‌ها بود.

اعدام‌ها از مرداد سال 67 شروع شد و اواخر تابستان و اوایل مهر تلفن خانه زندانیان به صدا درآمد. سهم خانواده‌ها تنها یک ساک بود. هنوز بعد از سی سال محل دفن بسیاری از این زندانیان سیاسی مشخص نیست.»

اما آیا واقعیت با این نوع گزارش‌های احساسی قابل تغییر است؟!

اعدامیان سال 67 در ایران که بی‌بی‌سی آن‌ها را مظلوم جلوه می‌دهد، در واقع وطن‌فروشانی هستند که از پشت به هم میهنانشان خنجر زده و در جنایتی بزرگ شریک بوده‌اند.

مشارکت منافقین یا همان مجاهدین خلق در تجاوز رژیم بعثی عراق به ایران کافی است تا به خیانت آن‌ها پی ببریم؛ جایی که در هشت سال جنگ تحمیلی، این وطن‌فروشان در حمایت از رژیم بعثی عراق، بیش از 99 عملیات را علیه کشورمان طراحی، مدیریت و اجرا کردند که طی آن بیش از 9300 نفر شهید و هزاران نفر مجروح شدند.

علاوه بر این فعالیت‌های تروریستی این گروه در داخل خاک کشورمان بیش از شانزده هزار شهید را برای ایرانیان به همراه داشته است که اکثرا غیرنظامی و از اقشار مختلف مردم بودند.

در چنین شرایطی در ابتدا بسیاری از اعضای این گروه با رأفت نظام اسلامی و بخشش، تنها به زندان محکوم شدند اما آن‌ها قدر این بخشش را نداشته و پس از اجرای عملیات نظامی "فروغ جاویدان" از سوی این تروریست‌ها در همکاری با رژیم بعث عراق در سال 1367 بر اساس شواهد و اسناد غیر قابل انکار، از زندان نیز با آن‌ها همراه شده و به خیانت‌های خود ادامه دادند و همین امر نیز باعث شد تا با توجه به خواست عمومی مردم برای مجازات این تروریست‌های خائن، پرونده تعدادی از آن‌ها بار دیگر بررسی شده و اینبار با اعدام مواجه شوند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل