2031

افشای رابطه عاشقانه ترامپ در بی‌بی‌سی!

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری عاشقانه از دیدار رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی ویژه از رابطه عاشقانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از بخش‌های خبری خود به موضوع روابط میان آمریکا و کره شمالی پرداخته و با بازتاب اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده مدعی شده است که رابطه‌ای بسیار مثبت و به عبارتی "عاشقانه" میان وی و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان است.

"رعنا رحیم‌پور" گوینده این بخش خبری در این باره می‌گوید: «رئیس جمهوری آمریکا گفته او و رهبر کره شمالی عاشق یکدیگر هستند. دونالد ترامپ در جمع هواداران حزب جمهوری‌خواه، در ویرجینیای غربی گفته این رابطه ویژه و عاطفی پس از نامه‌های به گفته او زیبای کیم جونگ اون به او به وجود آمده است.

آقای ترامپ گفته مذاکرات اخیرش با رهبر کره شمالی تنش درازمدت در روابط دو کشور را کم کرده است.»

اما جالب است که با وجود این رابطه عاشقانه، وزیر خارجه کره شمالی اخیرا در سازمان ملل متحد تأکید کرده است تا زمانی که تحریم‌های آمریکا ادامه داشته باشد، کره شمالی سلاح‌های هسته‌ایش را نابود نمی‌کند.

حتی خود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که یک طرف این ماجرای احساسی قرار دارد هم بخشی از سخرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تأکید کرد که هرچند توافقاتی میان آن‌ها و کره شمالی صورت گرفته اما همچنان تحریم‌ها علیه این کشور با جدیت و شدت بالا اعمال خواهد شد.

وقتی این دو واکنش را کنار هم قرار دهیم، بیش از آن که به احساسی دوستانه برسیم، به واقعیتی پی خواهیم برد که نشان دهنده عدم پایبندی آمریکا و شخص ترامپ به تعهدات و توافقاتش و خیانت کاخ سفید حتی به امضای خودش است.

پیشتر در همین راستا "کیم کی گوان"، معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی، در بیانیه‌ای رسمی تأکید کرد که "اگر قرار است ملاقات و توافقات صورت گرفته میان آمریکا و کره شمالی کاملاً یک‌طرفه و مبتنی بر فشار بر کره شمالی برای از بین بردن تأسیسات و تسلیحات اتمی باشد، کشورش هیچ علاقه‌ای به ادامه این مذاکرات با آمریکا ندارد."

حتی در گزارشی که چند وقت پیش خبرگزاری "یونهاپ"، پایگاه خبری رسمی کره شمالی منتشر کرده، آمده است که "کیم جونگ اون" رهبر این کشور در طی بازدید از یک مجموعه گردشگری در دست ساخت تحریم های بین المللی علیه پیونگ یانگ را شدیدا مورد انتقاد خود قرار داد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل