2032

همّت بی‌بی‌سی در حمایت از هرآنچه ضد یمن است!

4 سال قبل

هم رسانی

   تداوم جنایت آل سعود در یمن و تحریم رسانه‌ای بی‌بی‌سی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیرا بر روی وب‌سایت خود منتشر نموده، به محکومیت چند جاسوس بهایی در یمن اعتراض کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از تازه‌ترین گزارش‌هایی که با موضوع تحولات و درگیری‌ها در یمن بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، نشان داد که در حمایت از هرآنچه ضد یمن است، همّتی بی‌پایان دارد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش به بازتاب خبری مبنی بر محاکمه چند بهایی جاسوس در یمن پرداخته و به حکم صادره برای آن‌ها اعتراض کرده است.

در بخشی از این گزارش نوشته شده است: «جامعه بهائیان بریتانیا می گوید یک دادگاه حوثی های یمن سه شهروند بهایی را به اتهام ارتداد و جاسوسی به مرگ محکوم کرده است. این افراد بخشی از یک گروه ۲۴ نفره هستند که محاکمه آنها در اواسط ماه سپتامبر امسال آغاز شد.

دیان علایی، نماینده جامعه بهائی در مقر سازمان ملل متحد در ژنو سوئیس، روز دوشنبه (۱ اکتبر) گفت که این افراد "به دروغ و بدخواهانه و بنا بر دستاویزهای مسخره متهم شده اند."

او از جامعه بین المللی خواست که قویا این "اقدام های بی اساس" را محکوم بکنند و خواهان آزادی همه بهائیان زندانی در یمن بشوند.

بهائیان می گویند حکم این سه نفر روز شنبه گذشته و توسط قاضی ای صادر شد که در ماه ژانویه امسال یک بهائی دیگر را به اعدام محکوم کرده بود.

مقامات حوثی هنوز به این خبر واکنش نشان نداده اند.»

بی‌بی‌سی در بخشی دیگر نیز ادامه می‌دهد: «گروه عفو بین الملل پیشتر به محاکمه آن ۲۴ یمنی بهایی اعتراض و روند محاکمه آنها را "ناعادلانه" توصیف کرده بود.

یک وکیل که نخواست نامش فاش شود به عفو بین الملل گفته بود که روند محاکمه سریع بوده است و بیشتر متهمان به طور غیابی محاکمه می شوند زیرا فقط پنج نفر آنها تحت بازداشت هستند.»

اما آیا این شدت بازتاب برای محاکمه چند بهایی جاسوس در کنار سکوت در مقابل قتل‌عام گسترده مردم یمن توسط عربستان و متحدانش، اتفاقی و حرفه‌ایست؟!

آیا این موضوع هیچ ارتباطی به مدیریت بی‌بی‌سی فارسی توسط فردی بهایی ندارد؟!

سازمان‌های جهانی به همراه بی‌بی‌سی محاکمه و مجازات چند جاسوس را نقض حقوق بشر می‌دانند اما حملات شبانه‌روزی آل سعود و متحدانش به غیرنظامیان یمنی، قربانی شدن چند صد هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی، تحریم ناجوان‌مردانه و محاصره وحشیانه این کشور، پایه‌ریزی خطرناک‌ترین قحطی تاریخ بشریت و ... را با بی‌تفاوتی پشت سر می‌گذارند.

بر اساس آمار ارائه شده توسط وزارت بهداشت یمن، در اثر تجاوزات وحشیانه ائتلاف سعودی که با حمایت مستقیم و غیرمستقیم غرب و اسرائیل علیه یمن در جریان است، بیش از سه هزار کودک جانشان را از دست داده‌اند که یکی از وحشیانه‌ترین حملات آن‌ها را می‌توان حمله اخیر جنگنده‌های این ائتلاف به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در استان صعده یمن اشاره داشت که در جریان آن بیش از 60 کودک قربانی شدند.

دو برابر این تعداد یعنی حدود 5 هزار کودک در این جریان مجروح و قطع عضو شده‌اند و بیش از دو میلیون کودک هم در هم دچار سوءتغذیه ناشی از محاصره و تحریم گردیده‌اند که این خطر برای تعداد بسیاری بالاتر از این کاملا نزدیک و قابل لمس است.

با این وجود، اگر چنین وضعیتی در انگلیس یا هر کشور دیگری رخ می‌داد، برای افرادی که جاسوس بودنشان اثبات شده است، چه مجازاتی تعیین می‌شد؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل