2038

پرویی از نوع سران فتنه!

4 سال قبل

هم رسانی

   زهرا رهنورد، یکی از سران فتنه 88 در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از درخواست سران فتنه 1388 مبنی بر اعلام رسمی رفع حصر و پس گرفته شدن اتهامات وارده به آن‌ها، خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی که سال‌هاست به شکل‌های مختلفی از سران فتنه سال 88 در ایران حمایت کرده و مدام آن‌ها را افرادی بی‌گناه و مورد ظلم واقع‌شده معرفی می‌کند، اینبار در گزارشی که به تازگی بر روی وب‌سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، پرده از پرویی وقیحانه سران فتنه برداشته و تأکید کرده است که آن‌ها خواستار اعلام رسمی و فراگیر رفع حضر و همچنین پس‌گرفته شدن تمامی اتهاماتی هستند که در این سال‌ها به طور ناروایی به آن‌ها وارد شده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش نوشته است: «وب‌سایت کلمه، نزدیک به معترضان به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، ضمن تکذیب خبر رفع حصر رهبران معترضان، به نقل از زهرا رهنورد نوشت که اگر تصمیمی برای رفع حصر گرفته شود، "باید به صورت رسمی و کتبی" اعلام شود.

بر اساس این گزارش، خانم رهنورد گفته است که حصر با دستور رسمی و "با امضای دادستان انقلاب و به اتهام اعمال مجرمانه" آغاز شد.

سایت کلمه گزارش داده که خبرهای اخیر مبنی بر رفع حصر، در پی حضور زهرا رهنورد در کنار دخترانش منتشر شده‌اند. این گزارش می‌افزاید که اخیرا به خانم رهنورد اجازه داده شده تا بعد از زایمان دخترش، به مدت سه روز خارج از حصر و در کنار اعضای خانواده‌اش بماند.

اما به نوشته کلمه، بعد از این سه روز، وی به حصر بازگردانده شده است.

سایت کلمه به نقل از زهرا رهنورد نوشته است که اگر رفع حصر به صورت رسمی اعلام شود، "راه بر شایعه‌سازی و سخنان ضد و نقیض بسته می‌شود."

زهرا رهنورد به همراه همسرش میرحسین موسوی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۸۸ بود، از سال ۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برد. مهدی کروبی دیگر نامزد آن انتخابات نیز که در کنار آقای موسوی به نتیجه انتخابات معترض بود، همانند این دو تن در حصر خانگی است.»

اما آیا اگر از مردم ایران در خصوص این موضوع سوال شود، نظرشان در خصوص این وقاحت سران فتنه چیست؟!

مردم ایران هرچند در مهربانی مثال‌زدنی هستند و بخشش را جزوی از اعتقادات مذهبی و ملی خود می‌دانند، اما خائنین را هرگز فراموش نمی‌کنند.

سران فتنه با رفتارهای خود در سال 1388 و سال‌های پس از آن، هزینه‌های بالایی را بر جمهوری اسلامی و ملت ایران تحمیل کرده‌اند؛ از گسترش ناامنی اجتماعی، تخریب اموال عمومی و شخصی مردم و خون‌هایی که به ناحق توسط طرفدارانشان به زمین ریخته‌شده است گرفته تا هتک حرمت ارزش‌های والایی نظیر اهانت به امام خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب و حتی اهانت به عاشورای حسینی تا زمینه‌سازی برای اعمال تحریم‌های بی‌سابقه که زندگی اقشار مختلف ملت ایران را در طول این سال‌ها هدف قرار داده و بهانه آن به اذعان مقامات ارشد غربی، فتنه 88 بوده است، همگی جزوی از خیانت‌هایی هستند که سران فتنه در آن نقشی غیرقابل انکار ایفا نموده‌اند.

همین رفتارها باعث شد تا قبل از هرگونه اقدامی، مردم ایران علیه این افراد حکم صادر کنند و خواستار اعدام آن‌ها شوند؛ درخواستی که با رأفت حکومت جمهوری اسلامی به حصری خانگی تقلیل پیدا کرد؛ حصری که در آن هم تمامی امکانات رفاهی، درمانی و تفریحی مهیا بوده و هم در شرایطی رفت و آمدهای مختلف در آن جریان داشته است.

اما ظاهرا این وضعیت راحت بجای اینکه سران فتنه را متنبه سازد، آن‌ها متوقع ساخته است؛ به همین دلیل نیز در تمامی این‌ سال‌ها نه‌تنها قدمی از مواضع خود کوتاه نیامده و اعلام پشیمانی از رفتارهای مجرمانه و اشتباه خود نداشته‌اند، بلکه اکنون با پرویی درخواست کنند که جمهوری اسلامی و دستگاه قضائی کشورمان رسما اعلام رفع حصر کرده و از آن‌ها ضمن پس گرفتن اتهاماتشان عذرخواهی هم بکنند!

برفرض که این اعلام رسمی رفع حصر هم صورت بگیرد، آیا اکثریت مردم ایران آن را خواهند پذیرفت؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل