2040

اعتراف ناخواسته بی‌بی‌سی به بحران جنسی کودکان در انگلیس

4 سال قبل

هم رسانی

   بحران آزاد جنسی کودکان در انگلیس

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخشی از برنامه شصت دقیقه به در حالی که خطاب به مخاطبین ایرانی و افغانستانی از بحران جنسی کودکان سخن می‌گفت، به نوعی بر وخامت اوضاع انگلیس در این خصوص اذعان نمود.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

بخشی از تازه‌ترین برنامه شصت دقیقه در شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به موضوع آزار جنسی کودکان اختصاص داده شد؛ جایی که مجری این برنامه مخاطبان اصلی خود را مردم ایران و افغانستان معرفی می‌کند، اما در حین جملات خود به طوری نامحسوس به وضعیت بحرانی انگلیس در این موضوع اعتراف کرده است.

«نگین شیرآقایی»، مجری این برنامه در بخشی از توضیحات خود می‌گوید: «آزار جنسی کودکان در همه جای دنیا شایع است؛ ایران و افغانستان هم از این موضوع مستثنی نیستند.

در بریتانیا از هر بیست کودک، یک کودک مورد آزار جنسی قرار گرفته و بیش از نود درصد اون‌ها رو یکی از افراد نزدیک خانواده آزار داده است.

با همه این آمار و ارقام این موضوع هنوز یک تابو است و حرف زدن درباره اون برای خیلی‌ها آسون نیست.»

اما وقتی موضوع را بیشتر بررسی می‌کند و حتی حداقل یک نگاه سطحی به نتایج جستجوهای اینترنتی با موضوع وضعیت تجاوز و آزار جنسی به کودکان در انگلیس می‌اندازیم، بیشتر با عمق فاجعه انسانی جاری در این کشور آشنا خواهیم شد؛ فاجعه‌ای عمیق و بزرگ که مجری بی‌بی‌سی با یک جمله از کنار آن عبور می‌کند و با تأکید بر این که موضوع جهانی و فراگیر است، روی آن ماله می‌کشد.

مجری بی‌بی‌سی می‌گوید که از هر بیست کودک انگلیسی یک نفر در زندگی خود مورد آزار جنسی قرار گرفته است، اما آمار رسمی منتشر شده توسط پلیس انگلیس که خبرگزاری‌های مطرحی مانند گاردین نیز آن را منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد که در هر بیست دقیقه، یک کودک در این کشور قربانی تجاوز و آزاد جنسی می‌شود.

البته باید به این نکته توجه داشت که آزار جنسی کودکان به دلیل نکاتی از قبیل ترس خود کودک یا آشنا بودن متجاوز با کودک یا خانواده‌اش و ... در بسیاری از موارد به پلیس گزارش نمی‌شود و در نتیجه می‌توان واقعیت را بسیاری بحرانی‌تر از آن چیزی دانست که در آمار رسمی قید گردیده است.

آمار اعلامی توسط مجری بی‌بی‌سی را می‌توان این گونه تصحیح کرد که بر اساس آن‌چه رسما اعلام شده است، از هر بیست کودک انگلیسی که در مدارس راهنمایی این کشور مشغول به تحصیل است، یک نفر مورد آزار جنسی قرار می‌گیرد و طبیعتا این همه قربانیان نیست، بلکه این بحران گریبان کودکانی با سنین متفاوت را گرفته است و حتی در برخی موارد قید شده است که قربانیان زیر سن ورود به دوره ابتدایی بوده‌اند.

در همین رابطه براساس آمار انجمن ملی مقابله با کودک آزاری، در سال 2016 موارد آزار جنسی کودکان در انگلیس نسبت به سال قبل با یک پنجم افزایش، به 55 هزار و 507 مورد رسید که از این تعداد، 13 هزار و 565 پرونده به آزار جنسی کودکان ده سال و کوچکتر مربوط می شود که از آن میان، 2 هزار و 799 مورد کودک آسیب دیده کمتر از 4 سال سن داشته اند و برخی حتی کوچکتر از آن بوده اند که به مدرسه ابتدایی بروند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل