2041

حمایت بی‌بی‌سی از جنگ در سوریه بجای مقابله با تروریسم

3 سال قبل

هم رسانی

   صحنه‌ای از نبرد مسلحانه در سوریه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در فعالیت‌های رسانه‌ای خود بجای مقابله با تروریست‌ها به دنبال جنگ‌افروزی در سوریه است.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان مزدور رسانه‌ای غرب، با شروع بحران در سوریه تلاش مذبوحانه‌ای داشته است تا با حمایت رسانه‌ای از داعش و سایر گروهک‌های تروریستی مورد حمایت غرب در سوریه، به دروغ تروریست‌های مستقر در سوریه را مخالفان سیاسی سوریه معرفی کند تا بتواند به عنوان مزدور رسانه‌ای در جنگ روانی کشورهای غربی علیه سوریه ایفای وظیفه نماید!

این در حالی است که بی‌بی‌سی از تروریست خواندن داعش و النصره همواره اجتناب ورزیده و آنها را دولت اسلامی می‌نامد؟!

در آخرین اقدام این شبکه انگلیسی به نفع کشورهای غربی متخاصم در سوریه، اقدام به انتشار یادداشتی از سعید باقری به اصطلاح پژوهشگر حقوق بین الملل با عنوان «کریمه یا سوریه؟ مواضع متفاوت روسیه» نموده است.

نویسنده این یادداشت با طرح قیاس مع الفارقی سعی کرده است با ارتباط قضیه کریمه به مخاصمه داخلی سوریه، خواستار موافقت روسیه با تصمیم احتمالی شورای امنیت مبنی بر حمله به سوریه به بهانه امور بشردوستانه شده است!

اگرچه ادعای مداخله بشردوستانه غرب تا به امروز عمدتاً بدون مجوز شورای امنیت بوده است و ضمن نقض مقررات منشور سازمان بیشتر نفت دوستانه بوده است تا بشردوستانه! اما با توجه به نابودی داعش در سوریه طرح مداخله بشردوستانه توسط تحلیلگر بی‌بی‌سی فارسی به معنای دعوت به جنگ افروزی است ضمن آن که توقع می‌رود این نویسنده به جنگ با تروریسم بپردازد تا جنگ علیه مردم سوریه!

با این توضیحات مشخص می‌شود بی‌بی‌سی فارسی برخلاف ادعای دروغین بیطرفی به شدت به منافع غرب پایبند است تا حدی که حاضر است آتش بیار معرکه جنگی دیگر در سوریه باشد!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل