2047

خودزنی بی‌بی‌سی برای تخریب حماسه آزادی

3 سال قبل

هم رسانی

   اجتماع بسیجیان در ورزشگاه صدهزار نفری آزادی تهران با حضور رهبری ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی که از حماسه بسیجیان در ورزشگاه صدهزار نفری آزادی تهران و سراسر کشور به جوش آمده بود، درحالی که به بهانه عکس یک روزنامه سعیدر تخریب این حماسه داشت، دست به خودزنی بچگانه می‌زند.

به گزارش پرشین بی‌بی‌سی؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی که سال‌ها تلاش کرده است تا از تضعیف قدرت جمهوری اسلامی و کاهش مشروعیت و محبوبیت رهبری کشورمان برای مخاطبین خود سخن بگوید، پس از برگزاری حماسه آزادی توسط بسیجیان کشورمان، بارها تلاش کرد تا این حمایه را تخریب کرده و از آثار آن بکاهد.

در همین راستا، اینبار نوبت به برنامه دیدبان رسید که به بهانه بررسی تصویر یک روزنامه، این اجتماع حماسی را به تمسخر گرفته و آن را در ذهن مخاطبین خود تضعیف نماید؛ اما غافل از این که نوع پرداخت "مسعود بهنود"، مجری و کارشناس این برنامه، آنقدر ناقص و پر اشتباه است که بیشتر به خودزنی شباهت دارد.

"مسعود بهنود" در رابطه با تصویری که روزنامه جوان در صبح چهارشنبه، یازدهم مهر ماه منتشر کرده است، این گونه می‌گوید: «اون عکسی که اون بالا گذاشته با تیتر "اجتماع پیشگامان خدمت به ملت در آزادی و سراسر کشور"، سراسر کشورش درسته چون موقعی که روزنامه درومده یعنی صبح چهارشنبه، روز قبلش این اتفاق افتاده بود اما این عکسی که داریم میبینیم از میدون آزادی! که به نظر خود عکس هم تلفیقی هست از چندین عکس، مربوط به این مراسم نیست به دو دلیل، یکی این که کاملا پیداست که یک ورزش و حادثه ورزشی است که اینقدر سالن! پر شده و دوم این که وقتی این روزنامه منتشر می‌شد، یعنی صبح چهارشنبه، اون اتفاق نیفتاده بوده؛ اون اتفاق اومدن بسیجی‌ها در استادیوم آزادی قرار بودش که در عصرش اتفاق بیفته که افتاد!»

این نوع واکنش به قدری واضح است که حتی نیازی به توضیح ندارد و هر ایرانی که اندک اطلاعی از اخبار کشور داشته باشد با خواندن آن به خوبی پی به واقعیت حملات کور رسانه‌ای بی‌بی‌سی علیه کشورمان خواهد بود.

مجری و کارشناس این شبکه انگلیسی مدعی می‌شود که در زمان انتشار این روزنامه در چهارشنبه، یازدهم مهر ماه، روز قبل از آن تجمع بسیجیان در سراسر کشور برگزار شده، اما تجمع آن‌ها در ورزشگاه آزادی تهران که آن را در ابتدا میدان آزادی می‌خواند و با اصلاح دیگر مجری برنامه به اشتباه خود پی می‌برد، قرار است عصر آن روز (چهارشنبه) برگزار شود که شده است!

اما مردم ایران می‌دانند که در هر دو مورد این اطلاعات اشتباه است؛ زیرا این اجتماع بسیجیان در سراسر کشور که آخرین مرحله از رزمایش "اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)" بوده است، با حضور بیش از 700 هزار بسیجی در سراسر کشور و به طور همزمان در استان‌های مختلف ایران اسلامی در صبح پنج‌شنبه، دوازدهم مهر ماه برگزار گردیده است.

یکی از این اجتماعات با حضور بسیجیان استان‌های تهران و البرز در ورزشگاه یکصدهزار نفری آزادی برگزار گردید که با حضور و سخنرانی رهبر معظم انقلاب همراه بود.

بنابر این در زمان انتشار آن روزنامه نه اجتماعی در ورزشگاه آزادی و نه در هیچ نقطه دیگری در کشور برگزار نشده بود و این خبر تنها اطلاع‌رسانی برای برگزاری این حماسه بود که یک روز قبل از آن منتشر گردید.

با این وجود کاملا هم طبیعی است که یک روز قبل از برگزاری حماسه آزادی، تصویری از آن هم موجود نبوده که این روزنامه از آن استفاده کند و هر خواننده‌ای می‎داند که این تصویر در اصطلاح آرشیوی بوده و با خواندن خبر به اصل موضوع پی می‌برد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل