2060

نه بزرگ معلمان به بی‌بی‌سی و تحریف توییت نماینده مجلس ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری منتسب به اعتصاب معلمان در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با تحریف واقعیت سعی در بزرگنمایی موضوع اعتصاب معلمان در ایران را دارد.

این روزها بی‌بی‌سی فارسی به عنوان خط آتش عملیات روانی و رسانه‌ای غرب برای بحرانی نشان دادن اوضاع ایران مشغول فتنه گری است. این رسانه نزدیک به سرویس امنیتی انگلستان و مخالفان بهایی حکومت ایران در تازه‌ترین عملیات رسانه‌ای خود تمرکز بر آنچه که اعتراض سراسری معلمان و عدم رفتن آنها به کلاس‌های درس می‌خواند را در دستور کار خود قرار داده است.

به طور مثال فرن تقی زاده از چهره‌های بهایی فعال در بی‌بی‌سی فارسی مدعی شد: "بیش از هفتاد هزار بار از هشتگ #اعتصاب_معلمان از آغاز اعتصاب تا کنون استقاده شده. در بسیاری از توییت ها موضوع مطالبه گری معلمها مطرح شده. از اینکه وعده مطالبه گری و اعتراض مدنی در زمان رأی گیری از طرف اصلاح طلبان مطرح شده بود و حالا خواسته معلمان به جا است و امتحانی است برای حکومت. بحث مطالبه گری تنها یک توپ نیست که به نظر توییتری‌ها به زمین دولت افتاده باشد. هستند کاربرانی که از این اعتصاب به عنوان اصلی‌ترین آموزش معلمان به دانش آموزان سخن می گویند. آن‌ها اعتقاد دارند معلمان با این روش مطالبه گری را به نسل جدید آموزش می‌دهند، موضوعی که در محتوای درسی دانش آموزان وجود ندارد. در دور روز گذشته همدلی تنها واژه‌ای است که می‌توان از فضای توییتر به این اعتراض توصیف کرد. حتی کاربرانی هستند که اعتصاب کامیون داران و معلمان را با هم توییت می‌کنند تا نشان دهنده همبستگی باشد".

این شانتاژها و دروغ پردازی‌ها در حالی است که علی رغم تمامی فراخوان‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته این اقدام‌ها با شکست مواجه شده است. برگزاری منظم کلاس‌های درس در سراسر مدارس ایران خود سندی است بر شکست پروژه رسانه‌ای سیاه بی‌بی‌سی فارسی و سایر رسانه‌های نزدیک به جریان برانداز. البته ظاهراً دنیای دروغ پردازی‌ها و توهمات بی‌بی‌سی تمامی ندارد و این رسانه حاضر به اعتراف در خصوص نه بزرگ معلمان و اقشار فرهنگی علی‌رغم مشکلاتشان به رفتارها و فراخوان‌های ساختارشکنانه نیست.

جالب آنکه این رسانه در روزهای اخیر با انعکاس توییتی از محمود صادقی به دروغ مدعی حمایت این نماینده مجلس ایران از اعتراض به اصطلاح سراسری معلمان شده است. این ادعای بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که با مراجعه به متن توییت این نماینده مجلس ایران متوجه دروغ بودن این خبرسازی و تحریف واقعیت می‌شویم.مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل