2099

شانتاژ رسانه‌ای بی‌بی‌سی در خصوص حاشیه‌های اخیر برنامه 90

4 سال قبل

هم رسانی

   نمایی از برنامه 90 در شیکه سوم تلویزیون سراسری ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی تلاش کرد تا از حاشیه‌های ایجاد شده برای برنامه تلویزیونی 90 در ایران، بهره‌برداری خاص خود را داشته باشد.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه‌های فارسی زبان ماهواره است که همواره تلاش دارد تا به تخریب صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دست زند. این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان بهایی حکومت ایران، صدا و سیمای این کشور بارها به عنوان رسانه جناحی و غیربی طرف به مخاطبان خود معرفی کرده است و همواره به دنبال اعتبارزدایی از آن به عنوان رسانه‌ای مرجع برای افکار عمومی ایرانیان بوده است. این رفتارها در حالی است که بارها و بارها بی‌بی‌سی رویکردهای غیرحرفه‌ای و سیاسی خود را در پوشش اخبار و تحولات ایران را دستور کار خود قرار داده است.

اتاق فکر جنگ روانی بی‌بی‌سی فارسی برای حمله به صدا و سیما از کوچکترین مسئله‌ای نمی‌گذرد. این رسانه در تازه‌ترین رویکرد خصمانه خود در قبال رادیو و تلویزیون ایران تلاش کرد تا به دنبال عدم پخش برنامه 90 در دو هفته گذشته به دوقطبی سازی فضا و سوء استفاده از این مسئله دست بزند.

این شبکه ضمن برجسته کردن این خبر نوشت "برنامه ۹۰ برای دومین هفته پیاپی از تلویزیون ایران پخش نشد. از ۲۸ مرداد ۱۳۷۸ نخستین بار است که این برنامه در جریان برگزاری رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی فوتبال ایران، دو هفته پیاپی روی آنتن شبکه سه تلویزیون نمی‌رود".

این رسانه انگلیسی با اتخاذ سیاست دوقطبی ساز و با حمله مدیر جدید شبکه 3 به قلم پیام یونسی پور (از چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی و در پوشش خبرنگار ورزشی) مدعی شد که بسیاری این قضیه را نتیجه حضور علی فروغی، مدیر جدید این شبکه می‌دانند. مدیر جوانی که در هنگام شروع برنامه نود در سال ۱۳۷۸ یازده سال داشت و اردیبهشت امسال جانشین علی‌اصغر پورمحمدی شد. بی‌بی‌سی فارسی همچنین بدون ارائه هیچگونه سند و مدرکی مدعی شد که تغییر مدیریت شبکه ۳ صدا و سیما با توجه به سابقه علی فروغی، به عنوان افزایش نفوذ موسسه اوج در صدا و سیما تعبیر شده است.

اتاق فکر بی‌بی‌سی حتی تلاش کرد مسئله‌ای درون سازمانی و عادی که محصول اختلاف سلیقه بین مدیر شبکه سه و عادل فردوسی پور را به مباحث سیاسی ربط دهد. این غوغاسالاری‌های شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در حالیست که جرمی کلارکسون، مجری پیشین برنامه "تخت گاز" بی‌بی‌سی پس از درگیری با تهیه‌کننده برنامه از اجرای این برنامه کنار گذارده شده بود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل