2108

دروغ تازه بی‌بی‌سی در خصوص حادثه تروریستی اهواز

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز

بی‌بی‌سی همچنان با دروغ به موضوعات مربوط به حادثه تروریستی اهواز از جمله محاکمه عاملان آن می‌پردازد.

به دنبال حادثه تروریستی اهواز و حمله به رژه نیروهای مسلح که منجر به شهادت 24 نفر شد، رسانه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای مانند بی‌بی‌سی فارسی از به کار بردن واژه "تروریستی" برای نامیدان این حادثه خودداری کردنند. این امر که با واکنش گسترده و منفی ایرانیان مواجه شد با استدلال‌های عجیب و آبکی این شبکه برای قانع کردن مخاطبان خود عملاً بر نفرت و خشم جامعه داغدار ایرانی در قبال رویکردهای کاملاً چندگانه و سیاسی اتاق فکر بی‌بی‌سی در قبال حوادث تروریستی در ایران و غرب افزود.

با فاصله گرفتن از آن حادثه تلخ، اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی تلاش کرد که بازداشت متهمان همکاری با این اقدام تروریستی از سوی دستگاه‌های امنیتی ایران را به عنوان "بازداشت فعالین عرب" معرفی کند و جمهوری اسلامی را به سو استفاد از حادثه اهواز برای سرکوب و بازداشت مخالفان و منتقدان خود در استان خوزستان متهم کند. این گونه ادعاها و رفتارهای کینه ورزانه بی‌بی‌سی چندان تعجبی با عنایت به ماهیت وابسته این رسانه انگلیسی به مخالفین جمهوری اسلامی نداشت. به واقع اتاق فکر این رسانه به دنبال قومیتی کردن ماجرا و دمیدن بر گسل عرب و عجم بود.

اما ظاهراً این رسانه مدعی حرفه‌ای بودن این روزها تمامی ادعاهای خود را به کنار گذارده است و بدون ارائه هیچگونه سند و مدرکی و به استناد به فعالین بی نام و نشان مدعی می‌شود که "گزارش‌ها از ایران حاکی است که عده‌ای از بازداشت شدگان پس از حمله اهواز در استان خوزستان "اعدام شده‌اند. آمار دقیقی از تعداد اعدام شدگان در دست نیست. به گفته فعالان حقوق بشر شماری از ۲۲ نفری که پس از حمله اهواز به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند اعدام شده‌اند." در ادامه دروغ پردازی‌های بی سند و مدرک گردانندگان بی بی سی فارسی مدعی می‌شود که " بیست آبان ماه اداره اطلاعات این شهر با خانواده این بازداشت شدگان تماس گرفته و از آنها خواسته که به اداره اطلاعات مراجعه کنند و در آنجا برگه‌ای به دست خانواده‌ها داده شده است که حاکی از مرگ این بازداشت شدگان بوده است. براساس آنچه گزارشهای فعالان حقوق بشر می‌گوید خانواده‌ها اجازه برگزاری تجمع و مراسم را ندارند از آنها تعهد گرفته شده که نباید مصاحبه یا گفتگویی در این زمینه داشته باشند. در حال حاضر فعالان حقوق بشر نسبت به وضعیت ۸۰۰ نفر دیگر از بازداشت شدگان پس از حمله اهواز ابراز نگرانی کرده‌اند".

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل