2110

برجسته‌سازی خبر گریختن وزیر اطلاع‌رسانی انصارالله به عربستان

4 سال قبل

هم رسانی

   عبدالسلام الجابر، وزیر اطلاع‌رسانی دولت یمن

در پی انتشار خبر فرار یک مقام یمنی به عربستان، شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به شکلی ویژه به این موضوع پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه رژیم سلطنتی انگلستان و نزدیک به مخالفان غرب گرا و بهایی حکومت ایران از سال 2015 و آغاز حمله رژیم کودک کش و قرون وسطایی آل سعود به یمن، همواره تلاش داشته است تا ضمن تخریب سیاست خارجی تهران در قبال یمن به حمایت از عربستان سعودی و عملیات رسانه‌ای بر علیه جنبش انصار الله دست زند.

بی‌بی‌سی به دنبال آن بوده است که تجاوزگری سعودی‌ها و چراغ سبز غرب در قبال آن را به مباحث مذهبی میان شیعیان و اهل سنت ربط دهد. در راستای همین سیاست‌های ضد انصارالله است که این رسانه غربی، حوثی‌ها را به عنوان شورشیان شیعه تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کند.

در ماه‌های اخیر و با تشدید تلاش‌های شکست خورد سعودی‌ها برای سطله بر بندر الحدیده، این رسانه انگلیسی همنوا با اتاق جنگ رسانه سعودی بارها با انتشار اخبار کذب مدعی سقوط فرودگاه و بندر الحدیده شد. این دروغ پردازی‌های کاملاً هماهنگ شده با ریاض و محمد بین سلمان ولی عهد جوان و جاه طلب آل سعود در حالی بود که ماه‌هاست کشتی متجاوزان سعودی در یمن به گل نشسته است و منطقه الحدیده به باتلاق و گورستان متجاوزان به یمن بدل شده است.

البته ظاهراً بی‌بی‌سی فارسی هنوز هم درس عبرت از گذشته نگرفته است و به رویکردهای خصمانه خود بر علیه انصار الله ادامه می‌دهد. در تازه‌ترین اقدام‌ها از این دست، این شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس بدون اشاره به حضور برخی معارضان آل سعود در یمن برای مبارزه با ریاض بر روی خبر گریختن وزیر اطلاع‌رسانی حوثی‌ها به عربستان سعودی تمرکز رسانه‌ای گسترده‌ای انجام داد.

بی‌بی‌سی فارسی در این باره با برجسته سازی این خبر در وب سایت خود نوشت: "رسانه‌های خبری گزارش کردند که عبدالسلام الجابر، وزیر اطلاع‌رسانی تشکیلات دولت حوثی‌ها در یمن در یک مصاحبه مطبوعاتی در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، شرکت کرده است.

بی‌بی‌سیدر ادامه و درست مطابق با تبلیغات رسانه‌های نزدیک به ریاض با برجسته کردن این بخش از سخنان عبدالجابر در وب سایت خود نوشت: "در این مصاحبه رهبران حوثی را مورد انتقاد شدید قرار داد و به بی‌دینی متهم کرد. وی گفت که شبه‌نظامیان حوثی "در حالی ادعای مسلمانی می‌کنند که کودکان خردسال را به نام دین به جنگ می‌فرستند. آنان "مسلمان واقعی نیستند."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل