2116

سانسور شکاف در گنبد آهنین اسرائیل توسط بی‌بی‌‌سی

4 سال قبل

هم رسانی

   موشک‌های مقاومت در آسمان مناطق صهیونیستی‌نشین

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همچنان به دنبال حمایت از اسرائیل و سانسور ضعف این رژیم در برابر موشک‌های مقاومت است.

درگیری چند روز اخیر در نوار غزه که به دلیل نقض یکجانبه آتش بس از سوی رژیم صهیونیستی با انجام عملیات در عمق خاک غزه شروع شد مجدداً واقعیت آسیب‌پذیری امنیت سرزمین‌های اشغالی را از توان موشکی مقاومت به نمایش گذاشت. واقعیتی که طی سال‌های اخیر موجب کاهش تمایل یهودیان ثروتمند اروپایی و آمریکایی برای مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی، علی‌رغم مانورهای تبلیغاتی رسانه‌های صهیونیستی مبنی بر قدرت ارتش این رژیم، شده است. بر این اساس طی یک دهه اخیر مقامات سیاسی و نظامی صهیونیستی با سرمایه‌گذاری هنگفت و با امدادگیری از حداکثر توان تکنولوژی نظامی غرب بویژه ایالا متحده برای مقابله با توان موشکی مقاومت، تقویت سیستم دفاع موشکی را در دستور کار قرار داده است.

سامانه موشکی «مقلاع داوود» اسرائیل که در ابتدا عصای سحرآمیز نامیده شده بود، جدیدترین سیستم دفاع موشکی رژیم صهیونیستی است که از سال 2006 تا 2017 روند طراحی، تولید و به کارگیری آن در ارتش به طول انجامید که طبق گزارش روزنامه اسرائیلی هاآرتص تاکنون بیش از 840 میلیون دلار برای این پروژه هزینه شده است.

اولین تجربه جنگی و واقعی سیستم مقلاع داوود در 23 ژوئیه سال جاری (اواسط تیرماه) صورت گرفت که پس از شناسایی پرتاب دو موشک توشکا از سمت سوریه رادارهای این سامانه به کار افتاد. اگرچه مقامات نظامی رژیم صهیونیستی رهگیری و انهدام این دو موشک میان برد و قدیمی روسی را موفقیت آمیز اعلام کردند اما واقعیت این است که راکت‌های پرتاب شده به سمت این دو موشک به هدف اصابت نکرد و وجود اخلال ساختاری در چتر دفاعی جدید اسرائیل را اثبات کرد.

در همین راستا تحلیلگران هاآرتص با قلب واقعیت اعلام کردند اولین تجربه واقعی مقلاع داوود موفقیت آمیز بود و این نشان دهنده درستی سرمایه گذاری‌های بلند مدت صهیونیست‌ها در حوزه دفاع موشکی است.

براین اساس در حالی که تحلیلگران و مقامات نظامی رژیم صهیونیستی امیدوار هستند مقلاع داوود باعث از بین رفتن ترس ساکنان سرزمین‌های اشغالی در برابر هشدارهای حملات موشکی شود، اما حملات موشکی دو روز گذشته از سوی حماس که نمایانگر تنها بخش کوچکی از توان موشکی مقاومت اسلامی در جوار مرزهای سرزمین‌های اشغالی است تمامی نمایش‌های تبلیغاتی در مورد کارآیی سیستم پدافندی رژیم صهیونیستی را بی‌اعتبار کرد و این امر ضربه سختی به اعتبار دفاعی این رژیم بود. طی ماه‌های گذشته سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان از دستیابی مقاومت لبنان به تکنولوژی ساخت موشک‌های هوشمند پرده برداشت و روز گذشته نیز در میان ناباوری دشمنان مقاومت، حماس نیز بخش دیگری از این پیشرفت را به نمایش گذاشت تا نهیب بزرگی به جان شهرک‌نشینان و دولت‌مردان صهیونیست برای هرگونه ماجراجویی در آینده را داده باشد.

پس از آنکه در درگیری‌های اخیر بین مقاومت اسلامی فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی مشخص گردید که گنبد آهنینی که میلیون‌ها دلار برای آن هزینه کرده بودند و سال‌ها در فضای رسانه‌ای بر روی آن مانور می‌دادند شکاف پیدا کرده و توان رهگیری موشک‌های مقاومت را ندارد. بسیاری از رسانه‌های حامی این رژیم همچون بی‌بی‌‌سی فارسی سکوت را در پیش گرفتند و تلاش خود را برای آنکه بر روی این شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی در پوش گذاشته در پیش گرفتند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل