2117

اعدام مفسدان اقتصادی ضد حقوق‌بشری است!

4 سال قبل

هم رسانی

   واکنش عجیب بی‌بی‌‌سی به مبارزه با فساد اقتصادی در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در برنامه دیدبان، به انتقاد از برخورد با مفسدان اقتصادی در ایران پرداخته است.

برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی که جمعه شب‌ها با اجرای مریم افشنگ و مسعود بهنود بر روی آنتن می‌رود بازهم در آخریم قسمت خود ضمن حمایت تمام قد از افراد و مطبوعات جریان غرب گرای ایرانی و حمله به روزنامه‌های ارزشی و انقلابی با کلید واژه گتندرو" به عنوان بخشی از عملیات رسانه‌ای تقابلی و دوقطبی ساز خود دست زد. همچنین این برنامه مطابق روال همیشگی خود به سیاه نمایی از شرایط ایران دست زد.

دیدبان ضمن حمله مجدد به روزناهه کیهان با معرفی این روزنامه به عنوان روزنامه‌ای تندرو به علت ابراز خوشحالی از اعدام مفسدان اقتصادی پرداخت! مریم افشنگ و مسعود بهنود که اجرای این قسمت از دیدبان را بر عهده داشتند اعدام مفسدان اقتصادی را رفتاری ضدحقوق بشری معرفی کردنند! این سخنان در حالی است در حالی است که افکار عمومی ایرانیان از اجرای حکم سلطان سکه و همدست او که مریم افشنگ و مسعود بهنود آنها را معامله‌گر سکه و نه اخلال گر اقتصادی و مفسد می‌خوانند استقبالی گرم کرده است.

در برابر تندرو خواندن روزنامه‌های جریان انقلابی، مسعود بهنود به تقدیر تمام قد از نشریه اندیشه پویا که به جریان غرب گرا و لیبرال در ایران نزدیک است پرداخت. در ادامه مریم افشنگ و مسعود بهنود بخش مهمی از برنامه را به بحث ورود خانم‌ها به استادیوم‌های ورزشی که این روزها تبدیل به مسئله مورد توجه برای جریان سکولار داخل ایران و بی‌بی‌سی فارسی شده است پرداختند. مریم افشنگ از ورود زنان به استادیوم آزادی برای تماشای مسابقه فوتنبال فینال لیگ قهرمانان آسیا به عنوان پیروزیی تاریخی یاد کرد و مسعود بهنود نیز ضمن حمله به صدا و سیما به علت عدم پوشش این حادثه، ورود زنان به ورزشگاه را محصول مبارزه آنها و نه دخالت مقام‌های فیفا دانست. این ادبیات با هدف تحریک و گرم نگاه داشتن این مسئله حاشیه‌ای مورد توجه اتاق فکر دیدبان قرار گرفت.

در ادامه برنامه تلاش شد تا از سخنان وزیر امور خارجه ایران در خصوص وضعیت پول‌شویی در ایران سوء استفاده شود و به سیاه نمایی دست زده شود. در بخش‌های انتهایی دیدبان نیز سعی بر این شد تا برجسته سازی فیلم سینمایی مغرهای کوچک زنگ زده که در قالب سوژه‌ای سیاه و تلخ دست به سیاه نمایی اوضاع ایران زده است مورد حمایت قرار گیرد و برخلاف تمامی انتقادهای صریح افکار عمومی از آن به عنوان فیلمی مورد حمایت مردم یاد شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل