2119

دریافت مواد غذایی از عراق در ازای صدور برق و گاز!

4 سال قبل

هم رسانی

   صادرات برق ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی، اینبار با موضوع صادرات برق و گاز ایران به عراق دست به دروغ‌پردازی علیه کشورمان زده است.

بدون شک بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رسانه‌های نزدیک به مخالفان غرب گرای حکومت ایران در روزهای اخیر به عنوان بخشی از کمپین ضدایرانی مشترک میان آمریکا، اسرائیل و عربستان سعود به ایفای نقش مخرب می‌پردازد. این رسانه انگلیسی با تمرکز بر بزرگنمایی اثرات تحریم‌ها بر معیشت و زندگی مردم به عنوان بخشی از اتاق عملیات روانی ضدایرانی محسوب می‌گردد.

در این فضا است که بی‌بی‌سی و اتاق فکر آن که از سرویس جاسوسی برون مرزی انگلستان دستور می‌گیرد به تازگی و همنوا با برخی رسانه‌های فعال دیگر در کمپین ضد ایرانی به انتشار اخبار کذب برای ترساندن افکار عمومی ایرانیان می‌پردازند.

در تازه‌ترین دروغ‌گویی‌های بی‌بی‌سی، این رسانه مدعی شده است که خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام عراقی، بدون ذکر نام آنان، گزارش کرده است که با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، مقامات ایرانی و عراقی بر سر مبادله غذا و گاز به توافق رسیده‌اند! دولت عراق در صدد کسب مجوز دولت آمریکا برای فروش مواد غذایی به ایران در برابر ادامه واردات گاز از ایران برای استفاده آر نیروگاه‌های برق است.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، رویترز به نقل از یک منبع عراقی گفته است عراق آمادگی خود را برای ارسال غذا و کمک‌های بشردوستانه به ایران در برابر دریافت گاز از آن کشور اعلام کرده، ایران نیز این پیشنهاد را پذیرفته و این پیشنهاد با ایالات متحده نیز در میان گذاشته شده است.

در ادامه خبرسازی کذب همدستانه این شبکه فارسی زبان انگلیسی با رویترز که دارای دیدگاه‌های ضدایرانی شناخته شده است، می‌نویسد: " در سال‌های اخیر، دولت‌های جمهوری اسلامی و عراق روابط نزدیکی داشته‌اند و عراق از کمک‌های ایران در زمینه‌های مختلف از جمله واردات مواد خوراکی برخوردار بوده است. میزان امکانات عراق در تأمین نیاز غذایی ایران در چارچوب طرح مبادله گاز با غذا مشخص نیست. با اعلام تجدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، دولت عراق ضمن ابراز مخالفت با اصل تحریم، اعلام داشت که در این زمینه منافع ملی آن کشور را در نظر خواهد گرفت. برخی ناظران گفته‌اند که عراق به خاطر ادامه استفاده از کمک و حمایت آمریکا و جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مجازات‌های آن کشور، در عمل تحریم‌ها را رعایت خواهد کرد".

این خبرسازی‌های بی‌بی‌سی در حالی بود که چند ساعت بعد مشخص شد که خبر دریافت مواد غذایی از عراق در ازای صدور برق و گاز دروغی بیش نبوده است. در پاسخ به دروغ پردازی‌های رسانه‌های غربی همراه با کمپین ضدایرانی آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی، یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق صراحتاً اعلام کرد که: "ایران در هفت ماه نخست سال بالای شش میلیارد دلار صادرات به عراق داشته است و این کشور حاضر است در قبال آن واردات داشته باشد اما اینکه این واردات مواد خوراکی و غذایی باشد، خبر نادرست و بی‌اساسی است".

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل