2124

دعوت بی‌بی‌سی از یک جاسوس برای توجیه توافق اقلیمی پاریس

3 سال قبل

هم رسانی

   واکنش بی‌بی‌سی به توافق اقلیمی پاریس

بی‌بی‌سی برای توجیه توافق اقلیمی پاریس به سراغ چهره جاسوس ایرانی در حوزه محیط زیست رفته است.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه‌های غربی است که همواره تلاش داشته است تا توافقنامه‌ها و ساز و کارهای بین المللی را از دریچه منافع کشورهای غربی نگاه کند. در این راستا، این رسانه انگلیسی نزدیک به بهاییان مخالف حکومت ایران تلاش داشته است تا بدون اشاره به آسیب‌های اینگونه توافقنامه‌های بین المللی که عمدتاً با هدف تحمیل شرایط و خواسته‌های قدرت‌های بزرگ به ملل مستضعف طراحی شده است، به دفاع تمام قد از آنها از دست بزند.

 این رفتار رسانه‌ای با هدف اثرگذاری بر ببینندگان، ایجاد فشار افکار عمومی در جهت پیوستن به اینگونه ساز و کارها در کانون توجه اتاق فکر این شبکه قرار دارد. به طور مثال این رسانه انگلیسی بارها به دفاع از برجام و FATF دست زد و به تخریب منتقدان آن پرداخت. بی‌بی‌سی فارسی به منتقدان برچسب‌هایی چون محافظه کار و تندرو را به منظور ایجاد مارپیچ سکوت به نفع حامیان عمدتاً غرب گرای برجام و FATF را در دستور کار توپخانه عملیات رسانه‌ای خود قرار داد.

ظاهراً این رفتار رسانه‌ای کاملاً هدف دار و سیاسی که با تمامی ادعاهای بی طرفی و حرفی بودن بی‌بی‌سی فارسی همخوانی ندارد، در خصوص توافقنامه اقلیمی پاریس نیز ادامه دارد. چرا که این روزها با مطرح شدن انتقادهای جدی برخی دلسوزان ایرانی نسبت به این معاهده، شاهد آن بودیم که این رسانه ضمن دعوت از کاوه مدنی که در ایران دارای اتهامات جدی چون جاسوسی و ارتباط با سرویس امنیتی انگلستان است، منتقدان توافقنانه اقلیمی پاریس را به صورت یک طرفه به باد انتقاد گرفت و از آنها با عناوینی چون تندرو، محافظه کار، نادان و دارای نگاه‌های امنیتی به مباحث تخصصی و زیست محیطی یاد کرد.

کاوه مدنی که از بدو ورود خود به ایران مورد حمایت رسانه‌ای بی‌بی‌سی قرار گرفته بود در سخنانی عجیب و بدون ارائه هیچ گونه سند و مدرکی مدعی شد که که سهم ایران از تولید گازهای گلخانه بالاست و این کشور در میان 10 تولید کننده اول تولید این گازها در زمین قرار دارد! این عنصر وابسته به دستگاه جاسوسی انگلستان بدون اشاره به خروج آمریکا از این توافق و بدون پاسخگویی به دلایل علمی و کارشناسی منتقدان به دفاع تمام قد از توافقنامه آب هوایی پارسی و حمله به منتقدان پرداخت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل