2127

سیاسی‌کاری برنامه دیدبان در قبال روزنامه‌های انقلابی در ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   مسعود بهنود، کارشناس برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در برنامه دیدبان به روزنامه‌های نزدیک به جریان انقلاب در ایران حمله کرده است.

برنامه دیدبان این هفته بی‌بی‌سی فارسی که با اجرای مریم افشنگ و مسعود بهنود در روز جمعه بر روی آنتن رفت، اگرچه بیشتر وقت خود را به مرور روزنامه‌های جریان انقلابی و ارزشی گذاشت اما با اتخاذ رویکردی کاملاً خصمانه و سیاسی به حمله به آنها پرداخت. در اولین گام مسعود بهنود ضمن ارائه جملاتی خلاف واقع و کذب مدعی بیشترین پولشویی در ایران شد و به روزنامه کیهان به علت انتقاد از سخنان وزیر امور خارجه در مورد پولشویی تاخت.

مریم افشنگ دیگر مجری برنامه، روزنامه‌های ارزشی منتقد سخنان جواد ظریف را با زدن برچسب منفی، تندرو نامید! در ادامه مسعود بهنود به روزنامه فرهیختگان از دیگر روزنامه‌های جریان ارزشی تاخت و از این روزنامه به علت آنکه تفکرات گروه تروریستی منافقین را بر گرفته از کتاب‌ها و تفکرات مهندس مهدی بازرگان خوانده بود تاخت. بهنود همچنین به تخریب روزنامه جوان پرداخت و در عوض با آب و تاب به برجسته سازی برخی روزنامه نزدیک به جریان لیبرال ایران مانند همشهری، ایران و اعتماد پرداخت.

نکته دیگر برنامه دیدبان این هفته، تلاش مریم افشنگ برای ربط دادن جریان تجاوز به کودکان شوشتری با سند 2030 بود. او تلاش کرد که وقوع این حوادث محدود را که با برجسته سازی خبری رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی فارسی مواجه می‌شود را به علت عدم وجود آموزش‌های جنسی براساس سند 2030 و سبک زندگی غربی معرفغی کند. این سخنان این مجری کم سواد در حالی است که آمارهای وحشتناک تجاوز به کودکان و زنان در کشورهای غربی چون انگلستان، آمریکا، سوئد و فرانسه نشان دهنده اوج بی اطلاعی مریم افشنگ و یا احتمالاً نگرش‌های کاملاً غیربی‌طرفانه او دارد.

دروغ پردازی‌ها و ادبیات سیاست زده برنامه به اینجا ختم نشد و مسعود بهنود با اشاره با اعتراض‌های اخیر کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه مدعی شد که تاکنون در ایران اعتراض‌های کارگری در روزنامه‌های ایرانی به علت جو امنیتی منعکس نمی‌شده است! بهنود در این بخش ضمن حمله به روزنامه رسالت که به جریان انقلابی ایران نزدیک است، توجه این روزنامه به اعتراض‌های کارگران در کارخانه نیشکر هفت تپه را ریاکارانه و از روی اختلاف‌های سیاسی با دولت حسن روحانی دانست! او در نهایت روزنامه رسالت را به داشتن نگاه امنیتی نسبت به اعتراض‌های کارگری متهم کرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل