2129

سکوت 24 ساعته بی‌بی‌سی در پی حمله شیمیایی تروریست‌ها به حلب

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از حمله شیمیایی به حلب سوریه

جنایت اخیر تروریست‌ها در حلب سوریه با سکوت معنادار شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه بود.

از بدو آغاز بحران در سوریه شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای بی‌بی‌سی فارسی در چند مقطع هم داستان با کشورهای غربی تبلیغات وسیعی را در مورد ادعای استفاده رژیم سوریه از سلاح‌های شیمیایی را در کانون توجه خود قرار داد.

پخش برنامه‌های متعدد و اطلاع رسانی لحظه به لحظه درر جهت تأیید ادعاهای مقام‌های آمریکایی در این خصوص و متهم کردن بشار اسد و متحدان او مانند ایران، روسیه و حزب الله به انجام جنایت و کشتار بیگناهان در همین راستا قابل تحلیل و ارزیابی است. بی‌بی‌سی حتی اقدام خودسرانه و غیرقانونی دونالد ترامپ به انجام حملات محدود به مواضع ارتش سوریه به تلافی این اقدام ادعایی را توجیه می‌کرد.

این رفتارهای رسانه مدعی بی طرفی و اطلاع رسانی شفاف در حالی است که این رسانه انگلیسی نتزدیک به مخالفان غرب گرا و بهایی جمهوری اسلامی در قبال حمله شیمیایی تروریست‌ها به حلب بیش از 24 ساعت سکوت کرد و در نهایت به انعکاس ضعیف این خبر پرداخت. این اقدام خود حکایت از عدم بی طرفی و نگاه گاملا سیاسی به این مسئله به مانند دولت‌های غربی دارد.

لازم به ذکر است که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شامگاه شنبه گزارش داد که تروریست‌ها در استان حلب اقدام به شلیک خمپاره‌های حاوی گاز سمی کلر به محله‌های «شارع النیل» و «الخالدیه» کردند که بر اثر این حملات دهها غیر نظامی بر اثر استنشاق این گاز مصدوم شدند.

وزیر خارجه ایران در توئیتر از سکوت کشورهای غربی در قبال حمله شیمیایی شامگاه شنبه تروریست‌ها در حلب سوریه به شدت انتقاد کرده است. محمد جواد ظریف در توئیتی نوشت: «غرب کجا است که حمله شیمیایی تروریست‌ها در حلب را محکوم کند؟ الگوی غرب این است که حملات شیمیایی را فقط زمانی محکوم کند که ادعا شده توسط دشمنش استفاده شده باشد و نه وقتی که متحدش از آن استفاده کند». وزیر خارجه ایران افزود: وقتی صدام از سلاح‌های شیمیایی علیه ایران استفاده کرد، (غرب) چشمانش را به روی این موضوع بست اما وقتی او تبدیل به دشمن غرب شد، برای از بین بردن این سلاح‌ها جنگ به راه انداخت.

وزارت دفاع روسیه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حملات از منطقه تحت کنترل تروریست‌ها «جبهه النصره» به حلب انجام شد. وزارت خارجه سوریه هم ظهر امروز یکشنبه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت درباره این حملات تروریست‌ها نامه فرستاد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل