2131

وقتی بی‌بی‌سی رویکردی آمد‌نیوزی در پیش می‌گیرد

3 سال قبل

هم رسانی

   جنبش عدالتخواه دانشجویی

نامه مجمع دانشجویی عدالتخواه دانشگاه تهران به رهبر معظم انقلاب بهانه‌ای شد تا شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در روندی شبیه آمدنیوز به فضاسازی سیاسی بپردازد.

اخیراً دبیر مجمع دانشجویی عدالتخواه دانشگاه تهران با ارسال نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ضمن دعوت از ایشان برای حضور در دانشگاه تهران در روز دانشجو به سؤالات دانشجویان درباره عملکرد چهل ساله نظام و سیاست‌های اصلی نظام پاسخ دهند.

این نامه با واکنش‌های گسترده‌ای در بین فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور روبرو شد در حدی که مجمع عمومی این تشکل بیانیه‌ای را در پاسخ به این واکنش‌ها منتشر کرد.

در بخشی از این بیانیه اینگونه آمده است: "لازم به ذکر است، بدفهمی و نافهمی‌های عمدی و غیرعمدی صورت گرفته از این دعوت توسط جریانات انقلابی نما، غیرانقلابی، ضدانقلاب و حتی انقلابی در جهت به حاشیه راندن نفس موضوع و ابعاد مثبت آن بوده است.

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران از رسانه‌ها، گروه‌ها و شخصیت‌های دلسوز مردم و انقلاب دعوت می‌کند تا با حضوری منطقی، شجاعانه و منصفانه، و با توضیح ابعاد مسئله و البته ارائه پیشنهادات و انتقادات مصلحانه خود، در برداشتن گامی پیشرو ذیل نظام انقلابی امت و امامت نقش خود را ایفا کرده و فرصت فرصت طلبی را از بدخواهان و کج فهمان بگیرند.

تفسیر دروغ عدم پاسخگویی رهبر انقلاب نسبت به مسئولیت خود، خلاف رویه معمول امامین انقلاب است که در زمانه خود بزرگترین یار مستضعفین بوده و در سخنرانی‌ها و جلسات مختلف بیشترین پاسخ را به مسائل جامعه داده‌اند و البته لجن‌پراکنی دشمنان داخلی و خارجی با برنامه‌های نظیر دعوت اخیر به خوبی خنثی می‌شود.

آنچه که بیش از همه مشمئزکننده است استقبال نمایشی برخی جریانات معلوم الحال از این دعوتنامه است، خاصه جریانات داخلی مانند غیرانقلابی‌های اصلاح طلب و اصولگرا و انقلابی نمایان بهاری که اگر سهمشان در شکل گیری مشکلات و معضلات کشور بیش از ضدانقلاب و دشمنان آشکار اسلام و مردم نباشد، یقیناً کمتر نبوده است."

در واکنش به این بیانیه، بی‌بی‌سی فارسی که در چند روز گذشته سعی کرده بود از نامه اولیه سواستفاده کرده و در راستای اهداف خود بهره ببرد صدور این بیانیه را به نوعی عقب نشینی این تشکل خواند و حسین باستانی کارشناس ارشد این شبکه در یادداشتی بع بررسی این موضوع پرداخت. باستانی در یادداشت خود سعی می‌کند که جنبش عدالتخواه دانشجویی را یک تشکل اصول گرای منتقد رهبری معرفی کند. باستانی در لابلای متن خود برای آنکه پیاز داغ داستان را اضافه کند شروع به دروغ‌هایی از جنس آمد نیوز می‌کند. مثلاً در بخشی از متن اینگونه می‌نویسد: "آقای صبوری از تاریخ ۲۷ شهریور گذشته، جایگزین جای محمدجواد معتمدی نژاد دبیر قبلی جنبش عدالتخواه دانشجویی شده که به دنبال طرح سخنانی انتقادی از قوه قضاییه در جلسه ۷ خرداد دیدار دانشجویان با آیت الله خامنه‌ای، برای مدتی بازداشت شد." 

بی‌بی‌سی اینگونه در این بخش از یادداشت القا می‌کند که به دلیل انتقاد آقای معتمدی نژاد دبیر سابق جنبش عدالت خواه از قوه قضاییه در دیدار رهبری وی پس از دیدار بازداشت شده است حال آنکه بر طبق گفته خود آقای معتمدی نژاد ایشان به دلیل حضور در جمع کامیون داران معترض بازداشت شده‌اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل