2136

خبر مرگ جرج بوش پدر در بی‌بی‌سی فارسی؛ چه چیزی از قلم افتاد؟

3 سال قبل

هم رسانی

   خبر مرگ جرج بوش پدر در بی‌بی‌سی فارسی؛ چه چیزی از قلم افتاد؟

خبر مرگ بوش پدر در بی‌بی‌سی فارسی انعکاس داده شد؛ اما در انعکاس این خبر «نکته ای مهم» برای ایرانیان از قلم افتاده است...
پس از تایید خبر مرگ بوش پدر توسط جرج دبلیو بوش، بی‌بی‌سی فارسی نیز این خبر را انعکاس داد. مطلبی که رسانه انگلیسی نگاشته متخصرا چند بخش را شامل می شود و بخش اول به سن بوش، تاریخ ریاست جمهوری‌اش، پبام تسلیت ترامپ و اوباما و... مربوط می شود.

در ادامه ی این مطلب زندگی سیاسی بوش از نظر می گذرد؛

و در نهایت بی بی سی در این خبر به آزار جنسی جرج پدر و شکایاتی که از او شده اشاره می کند...

حتی در این مطلب در کمال تعجب به انتقاداتی که طی دو سال گذشته بارها از دونالد ترامپ داشته و ترامپ را شایسته مقام ریاست‌جمهوری ندانسته اشاره می شود. حتی از کتاب اخیرش که ترامپ را "لاف‌زن" خوانده بود سخن به میان می آید!

اما یک مطلب از قلم افتاده و در لابلای تمام این گزارش کتمان شده و قرار نیست توسط بی‌بی‌سی به فارسی زبانان یادآوری شود و آن چیزی نیست جز یک "جنایت بزرگ"؛ و آن «هدف قرار دادن ایرباس مسافربری ایران» است که بی‌بی‌سی تمایلی به یادآوری آن ندارد؛ بی‌بی‌سی تمایل ندارد به ایرانیان یادآور شود که همین شخص به عنوان معاون رئیس جمهور وقت آمریکا صریحا گفت: «هرگز از طرف آمریکا معذرت‌خواهی نخواهم کرد، برایم مهم نیست که حقایق چه باشند».

در نهایت بی‌بی‌سی این گزارش را با این مساله به پایان می برد که «سخنگوی رئیس‌جمهوری سابق آمریکا رسما پذیرفت که جورج بوش پدر "عادت به تجاوز به زنان" را داشته و البته "نیت" او از این کار "آزار دادن افراد" نبوده است»!


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل