2138

تداوم حمایت بی‌بی‌سی از رؤیای تجزیه‌ ایران به دست تروریست‌ها

4 سال قبل

هم رسانی

   ناهید بهمنی، یکی از اعضای فعال کومله

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همچنان به دنبال حمایت از تروریست‌های تجزیه‌طلب ضد ایرانی گام برمی‌دارد.

به دنبال حادثه تروریستی اهواز و حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر حزب تروریستی دموکرات در خاک اقلیم کردستان عراق، شاهد پوشش کاملاً جهت دار بی‌بی‌سی فارسی بودیم. عدم به کار بردن واژه "اقدام تروریستی" برای حادثه اهواز توسط این رسانه انگلیسی نزدیک به بهاییان غرب گرای مخالف جمهوری اسلامی با واکنش خشمگینانه افکار عمومی ایرانیان مواجه شد.

بی‌بی‌سی در دفاع از عملکرد جهت دار خود و با تشدید انتقادها مدعی شد که "عدم اجماع در خصوص تروریستی خواندن این حادثه علت اتخاذ این رویکرد خبری بوده است"! نکته جالب اما این بود که بی‌بی‌سی فارسی در خصوص اقدام‌های مشابه در غرب و اروپا بارها از واژه تروریسم برای معرفی آنها استفاده کرده بود.

از طرف دیگر این شبکه در خصوص پاسخ موشکی سپاه پاسداران ایران به جنایت حزب تروریستی دموکرات در قتل 11 مأمور مرزبانی این کشور نیز کاملاً سیاسی رفتار کرد. این رسانه تلاش کرد تا با تمرکز بر ادعاهای رهبران این گروه تروریستی و دیگر گروه‌های تجزیه طلب بر بحث کشته شدن افراد غیرنظامی در این حمله تأکید کند.

در ادامه همین خط خبری غیربی‌طرفانه بود که برنامه پرگار رسانه حکومتی انگلستان، موضوع "تروریسم" را به عنوان موضوع این هفته برنامه خود انتخاب کرد. اتاق فکر برنامه پرگار با مدیریت داریوش کریمی (همسر روزیتا لطفی و از چهره‌های بهایی و مخالف جمهوری اسلامی) ضمن دعوت از سعید محمودی، ناهید بهمنی و نجاح محمد علی تلاش کرد تا ضمن حمله به جمهوری اسلامی و معرفی این حکومت به عنوان رژیمی تروریستی به مظلوم نمایی از اقدام‌های تروریستی گروه‌های تجزیه طلب دست زد.

حضور ناهید بهمنی از اعضای گروهک تروریستی کومله در این قسمت از برنامه پرگار و سخنان کاملاً جهت دار داریوش کریمی به عنوان مجری برنامه درست در تکمیل همین سناریو قابل تحلیل و ارزیابی است. بهمنی که خود از تروریست‌های شناخته شده است، در ابتدای سخنان خود مدعی شد که "عمدتاً اقدام‌های تروریستی و خشونت بار دولت‌ها نادیده گرفته می‌شود. در کردستان ایران 40 سال است که شاهد اقدام‌های خشونت بار و تروریستی جمهوری اسلامی هستیم و لذا اقدام‌های گروه‌های تجزیه طلب کرد امری مشروع است". بهنی بدون ارائه هیچ سند و مدرکی و به دروغ مدعی شد که "40 سال قبل آقای خمینی دستور جهاد علیه کردها را صادر کرد"! او سپس حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقرهای گروه‌های قومیت گرا را اقدامی تروریستی معرفی کرد. این عضو گروه تروریستی کومله در انتهای سخنان خود پا را از این فراتر نهاد و بدون اشاره به جنایت‌های داعشی گونه گروهک تروریستی کومله در حق مردم کردستان مدعی شد که "کموله سازمان انسان مدار است و این مجموعه روابط انسانی را در عملیات‌های خود رعایت می‌کند"!

حضور ناهید بهمنی به عنوان عضوی از یک گروه تروریستی و تجزیه طلب در بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که این اقدام برخلاف مقررات و قوانین رسانه در انگلستان است اما به علت منافع انگلستان این امر با کوچکترین مخالفتی مواجه نمی‌شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل