2143

واکنش بی‌بی‌سی در پی پاسخ قاطع رئیس قوه قضاییه ایران به وزیر خارجه انگلیس

3 سال قبل

هم رسانی

   جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس

در پی واکنش قوه قضائیه ایران به فضاسازی ضد ایرانی وزیر خارجه انگلیس، شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به این ماجرا وارد شده است.

در روزهای مصادف با سفر وزیر امور خارجه انگلیس به ایران ادبیات متکبرانه این مقام انگلیسی علیه کشورمان اوج گرفت. بهانه وزیر امور خارجه انگلیس این بار، تلاش در جهت وادار کردن مقام‌های جمهوری اسلامی برای آزادی نازنین زاغری بود که به اتهام جاسوسی در این کشور زندانی است. وی قبل از سفر خود به ایران با ادبیاتی زشت و تهدید آمیز ضمن ادعای بی گناهی نازنین زاغری، به تهران هشدار داده بود که جمهوری اسلامی در صورت برخوردهای اینچنینی با افراد دوتابیعیتی باید منتظر عواقب آن نیز باشد.

این سخنان بارها از سوی رسانه‌های انگلیسی مانند بی‌بی‌ُسی فارسی تکرار شد. بی‌بی‌ُسی به عنوان بخشی از اتاق عملیات رسانه‌ای ضدایرانی تلاش کرد تا با ایجاد جو رعب و وحشت به تشدید فشارها دست زند. اگرچه این سفر انجام شد و در بازگشت وزیر امور خارجه انگلیس در گزارشی به پارلمان از عدم وجود نرمش در موضع ایران در خصوص آزادی نازنین زاغری گلایه کرد اما ظاهراً رفتار مقتدرانه مقام‌های قضایی ایران در قبال ادبیات وزیر انگلیسی ابعاد دیگری نیز داشت که بی‌بی‌ُسی فارسی نیز به ناچار مجبور به اعتراف می‌شود و در وب سایت خود می‌نویسد: " رئیس قوه قضاییه ایران گفته است که چندی قبل، وزیر امور خارجه انگلیس قبل از سفر به ایران با لحنی تکبرآمیز به دولت جمهوری اسلامی هشدار داده بود که از حبس دو تابعیتی‌ها خودداری کنید. مقاماتی نظیر وزیر خارجه انگلیس بدانند در جایگاهی نیستند که بخواهند به قوای نظام اسلامی در انجام وظایفشان هشدار دهند|".

این مقام ایرانی در ادامه به صراحت گفته است که: "به دلیل تکبرورزی در گفتار و رفتار، با وجود تقاضای مکرر وزیر خارجه انگلیس برای ملاقات با مسئولان قضایی جمهوری اسلامی، هیچ یک از مسئولان دستگاه قضا وقت ملاقات ندادند تا امثال آقای [جرمی] هانت متوجه شوند با مردم و مسئولان ایران باید با لحن و ادبیات شایسته صحبت کنند".

در انتها باید به مقام‌های متکبر انگلیسی و رسانه حکومتی آن یعنی بی‌بی‌ُسی فارسی گفت که دیگر دوران ترک تازی‌های استعماری انگلستان در سطح منطقه غرب آسیا و ایران به پایان رسیده است و دیگر هیچ کس به یاوه گویی های تهدید آمیز مقام‌های انگلیسی و بی‌بی‌ُسی فارسی در ایران کوچکترین توجهی ندارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل