2146

انفجاری تروریستی در چابهار؛ بی‌بی‌سی باز هم آن را تروریستی نمی‌خواند!

3 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از انفجار تروریستی در چابهار

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه واکنش‌های متناقض خود، با هم از تروریستی خواندن انفجار اخیر در چابهار خودداری می‌کند.

صبح روز پنج شنبه صدای انفجاری مهیب یک بمب در یکی از خیابان‌های چابهار شنیده شد که بلافاصله نیروهای امنیتی و امدادی در محل مستقر شدند.

این بمب که در داخل یک خودرو وانت نیسان کارگذاری شده بود و توسط یک عامل انتحاری در مقابل مقر فرماندهی انتظامی چابهار منفجر شد سبب شهادت دو نفر از مأمورین انتظامی و بیست و هشت نفر مصدوم از مردم عادی منطقه شد. مسئولیت این حمله انتحاری را گروهک تروریستی "انصارالفرقان" را به عهده گرفت.

در همین زمینه و در پی این حادثه تروریستی بامری سرپرست فرمانداری چابهار در مصاحبه‌ای بیان داشت: این عملیات نشان می‌دهد که دشمن به مقابله مردمی که پای نظام و انقلاب و ارزش‌ها ایستاده‌اند و مثال‌زدنی در سراسر دنیاست و نیروهایی که جان خودشان را برای امنیت و آسایش این مردم تقدیم کرده‌اند و تقدیم می‌کنند، تصور می‌کند که با این عملیات‌ها می‌تواند خللی در عزم و اراده مردم و نظام برای خدمت‌رسانی ایجاد کند. دشمن این آرزو را به گور خواهد برد، شرایط شهر الحمدالله عادی است، نیروهای عمل‌کننده هم مستقر هستند و امورات هم در حال پیگیری است.

برخی تحلیل گران معتقدند بندرچابهار پس از کسب معافیت از تحریم‌های اقتصادی به عنوان یک هاب‌اقتصادی  به محل ویژه سرمایه گذاری شرکتها و دولتهای بزرگ منطقه بدل شده و تروریستها با این بمب‌گذاری قصد دارند ریسک سرمایه گذاری در پروژه بین المللی چابهار را بالا نشان دهند. این یکی از دلایلی است که می‌تواند ارتباط این حمله تروریستی با آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها را نشان دهد.

در پی این حادثه شبکه بی‌بی‌سی فارسی به شدت بر روی آن مانور داد به گونه‌ای به نظر می‌آمد این شبکه مسئولیت رسانه‌ای این حادثه تروریستی را بر عهده داشته است.

اما در کمال تعجب بی‌بی‌سی در خصوص این عملیات انتحاری و تروریستی به هیچ وجه از عنوان تروریستی استفاده نکرد. البته این اولین دفعه نیست که این شبکه حوادث تروریستی مرتبط با ایران را تروریستی نمی‌نامد؛ آخرین بار آن و قبل از این حادثه تروریستی حادثه تروریستی اهواز بود که بیشتر تعایش را هدف قرار داده بود اما باز هم این شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس آن را هم تروریستی ندانست و توجیه مدیران این شبکه این بود که چون عوامل نظامی هدف قرار گرفتن پس حادثه تروریستی محسوب نمی‌شود و احتمالاً پس از حادثه چابهار هم می‌خواهند چنین توجیهی به کار ببرند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل