2150

جعلی خواندن حمله شیمیایی اخیر توریست‌ها در سوریه

4 سال قبل

هم رسانی

   ادامه واکنش متناقض بی‌بی‌سی به حمله شیمیایی به حلب سوریه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی، همراه با غرب، به دنبال پنهان‌سازی حمله شیمیایی تروریست‌ها در حلب سوریه گام برمی‌دارد.

رفتارهای دوگانه و سیاسی در خصوص استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه این روزها بار دیگر موجب رسوایی آمریکا و انگلستان را فراهم کرده است. پس از آنکه در دو سال اخیر چندین بار از سوی مقام‌های این دو کشور بشار اسد متهم به استفاده از سلاح‌های شیمیایی شد، مقام‌های سیاسی غربی و رسانه‌های آنها مانند بی‌بی‌سی عملیات گسترده‌ای را برای متهم سازی رژیم سوریه و تحریک افکار عمومی و حتی حمله نظامی به مواضع ارتش سوریه در کانون توجهات قرار دادنند اما هر بار که تروریست‌های تحت حمایت غرب دست به انجام حملات شیمیایی می‌زنند این کشورها و رسانه‌ها در برابر این اخبار دست به سانسور می‌زنند. البته ظاهراً این تنها بخش کوچکی از نگاه‌های دوگانه و کاملاً سیاست زده به بحث استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه است.

با کمال تأسف این روزها آمریکا و انگلیس و رسانه‌های همسو با این دو رژیم ضمن متهم سازی دولت‌های روسیه و سوریه به جعل خبر، اساساً به انکار این حملات دست می‌زنند. در تازه‌ترین اقدام‌ها از این دست بی‌بی‌سی ضمن بازی تمام ثد در این سناریو، گزارش داده است که ایالات متحده آمریکا و انگلستان، دولت‌های سوریه و روسیه را متهم کرده‌اند که خبر مربوط به حملات شیمیایی مخالفان دولت بشار اسد به حلب را جعل کرده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا گفته است هدف از این کار " تضعیف اعتماد" به آتش‌بس موجود در استان ادلب بوده است. به گزارش رسانه حکومتی انگلیس، آمریکا گفت "اطلاعات موثقی" دارد که نشان می‌دهد خبر حمله شیمیایی نادرست بوده و روسیه و سوریه از گاز اشک‌آور استفاده کرده بودند. آمریکا خواهان دسترسی بازرسان مستقل به این منطقه شده و گفته دولت سوریه نباید در منطقه مورد ادعا "دستکاری" کند.

آمریکا از "امکان جعل نمونه‌ها و آلوده کردن محل مورد ادعا، قبل از بازرسی دقیق آن توسط بازرسان سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی ابراز نگرانی کرده است."

در نهایت بی‌بی‌سی از قول مقام‌های انگلیس نیز مدعی می‌شود که "به احتمال قوی از گاز کلر در حادثه یاد شده آنگونه که حکومت سوریه و متحدانش ادعا می‌کنند، استفاده نشده است." این رفتار کاملاً جهت دار بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که این رسانه خود را بی طرف معرفی می‌کند و ادعا دارد که به اطلاع رسانی شفاف و بدون سانسور وقایع خبری دست می زند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل