2157

دروغ‌پردازی منافقانه بی‌بی‌سی برای تخریب روابط ایران و افغانستان

3 سال قبل

هم رسانی

   روابط ایران و افغانستان زیر ذره‌بین بی‌بی‌سی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با فضاسازی دروغین به دنبال تخریب روابط میان ایران و افغانستان است.

به دنبال ناکامی‌های پی در پی قوای اشغالگر آمریکایی و انگلیسی در افغانستان و رو به وخامت نهادن شرایط امنیتی این کشور و تلاش غرب در جهت تثبیت حضور نظامی خود در این کشور برای مهار رقبای خود، شاهد تشدید فرافکنی رسانه‌های وابسته‌ای مانند بی‌بی‌سی فارسی در جهت متهم کردن ایران به حمایت از طالبان و گروه‌های تروریستی در افغانستان هستیم.

 این عملیات فریب که از سال گذشته به منظور خدشه وارد کردن به روابط دیرینه تاریخی و تمدنی دو ملت همسایه از سوی مقام‌های آمریکایی و انگلیسی طراحی شده است، این روزها با شدت تمام از سوی بی‌بی‌سی خبیث و فتنه گر در حال پیگیری است.

در تازه‌ترین مورد از این دست، بی‌بی‌سی فارسی که به مخالفان غرب گرا و بهایی جمهوری اسلامی ایران نزدیک است اداعا کرده است که مقام‌های امنیتی ولایت غزنی در جنوب افغانستان اعلام کرده‌اند که در منطقه جوزقلعه " سلاح ساخت ایران" را کشف و ضبط کرده‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، غلام داوود تره‌خیل، فرمانده پلیس این ولایت می‌گوید مهمات جنگی به دست آمده "شامل سلاح‌هایی مانند کلاشنکوف، تپانچه و بمب‌انداز" است. فرمانده پلیس این ولایت نگفته که این مهمات در اختیار کدام گروه بوده است.

لازم به ذکر است که چندی پیش یک مقام بلندپایه آمریکایی مدعی شد که ایران به طالبان در افغانستان کمک تسلیحاتی فراهم می‌کرده است. ادعایی که از سوی مقام‌های ایرانی و گروه طالبان رد شده است.

برخی تحلیل گران بر این باورند که هماهنگی آمریکایی‌ها با عناصر امنیتی ضدایرانی در داخل افغانستان و رسانه‌های غربی برای فرافکنی و اتهام زنی به تهران در حالی است که آمریکایی‌ها بارها در انتقال سلاح به گروه‌های تروریستی که به کشتار مردم مظلوم افغانستان دست می‌زنند، نقش داشته‌اند. همچنین آمریکایی‌ها در چند نوبت با انتقال اعضای گروه تروریستی داعش از عراق و سوریه برای ایجاد ناامنی ماهیت منافقانه خود را نشان داده‌اند. دولت انگلستان نیز با حمایت از مافیای مواد مخدر در جنوب افغانستان نقش مهمی در تشدید ناامنی در افغانستان داشته است. شوربختانه تمامی این واقعیت‌ها از سوی بی‌بی‌سی فارسی مدعی اطلاع رسانی شفاف مورد سانسور قرار گرفته است. بنابراین افکار عمومی و نخبگان ایرانی و افغانستانی می‌بایست که هوشیاری خود را در برابر نیت‌های پشت پرده دولت‌های استعمارگر غربی برای تخریب روابط دو کشور و ملت افزایش دهند و در طراحی دشمن قرار نگیرند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل