2162

واکنش بی‌بی‌سی به مسدود شدن 24 ساعته فیسبوک پسر نخست وزیر اسرائیل

4 سال قبل

هم رسانی

   مسدود شدن موقت حساب فیسبوک فرزند نخست وزیر اسرائیل

مسدود شدن حساب فیسبوک فرزند نخست وزیر اسرائیل، آن‌هم فقط برای 24 ساعت، با واکنش عجیب بی‌بی‌سی همراه بود.

در روزهای گذشته رسانه‌های غربی با آب و تاب به انعکاس مسدود شدن صرفاً 24 ساعته صفحه پسر نخست وزیر رژبم کودک کش اسرائیل در فیسبوک دست زدنند. در ادامه همین تمرکز خبری بود که رسانه‌های غربی فارسی زبانی چون بی‌بی‌سی فارسی نیز برای نشان دادن اوج به اصطلاح قانون مداری و بی طرفی در فیسبوک برای مخاطبان ایرانی خود، به پوشش این خبر دست زدنند.

 به طور مثال وب سایت بی‌بی‌سی فارسی در این باره نوشت " صفحه پسر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل می‌گوید به دلیل نوشتن پست‌هایی علیه مسلمانان و فلسطینیان، فیسبوک به مدت ۲۴ ساعت دسترسی او را به حسابش در این شبکه اجتماعی مسدود کرده است. هفته پیش فیسبوک یک پست یائیر نتانیاهو را پاک کرد؛ پستی که در آن خواهان گرفتن انتقام مرگ دو سرباز اسرائیلی شد که سه‌شنبه در کرانه باختری رود اردن به دست فلسطینی‌ها به قتل رسیده بودند. فیسبوک همچنین این پست این پسر ۲۷ ساله نخست وزیر اسرائیل را هم پاک کرد: ترجیح می‌دهم تمام مسلمانان سرزمین اسرائیل را ترک کنند."

در ادامه بی‌بی‌سیفارسی برای مدیریت افکار عمومی نوشت "یائیر نتانیاهو دیروز عصبانیت خود را از مسدود شدن فیسبوک پسرش در توییتر نشان داد و کار فیسبوک را غیرقابل قبول دانست. توییت او حاوی اسکرین شات پست پاک شده‌اش در فیسبوک بود و در آن از خاموش شدن صدایش برای گرفتن انتقام سربازان اسرائیلی انتقاد کرد: او پس از حذف پستش از فیسبوک گفت: حماس، حزب‌الله و رژیم ایران صفحه‌های رسمی در فیسبوک دارند، همین طور بی‌نهایت صفحه که خواهان نابودی اسرائیل و کشته شدن یهودیان هستند."

در نهایت این رسانه انگلیسی نزدیک به بهاییان غرب گرا و مخالف حکومت ایران نوشت "کی از سخنگوهای فیسبوک گفت که آقای نتانیاهو پست‌های مختلفی منتشر کرده که حاوی نفرت‌پراکنی بوده‌اند بنابراین نوشته‌های او از شبکه ما پاک شد و مضامین مشابه از سوی هرکس دیگری هم پاک خواهد شد".

این سبک از پوشش هدف دار بی‌بی‌سی فارسی و انعکاس سخنان یکی از سخنگویان فیسبوک در حالی است که تمامی شبکه‌های اجتماعی غربی مانند فیسبوک و توییتر بارها به حذف و مسدودسازی صفحات مخالف آمریکا و اسرایل برای مدت‌های طولانی و حتی مسدود کردن کامل برخی اکانت های کاربران ایرانی و عرب دست زده‌اند. این مسئله در حالی است که رسانه‌های غربی و بی‌بی‌سی، پسر نخست وزیر رژیم اسرائیل و سخنگوی فیسبوک به هیچ عنوان به اتخاذ این رویکرد کاملاً تبعیض آمیز و سانسور مخالفت‌ها با سیاست‌های آمریکا و اسرائیل از سوی کاربران شبکه‌های مجازی هیچ اشاره‌ای نمی‌کنند. جالب آنکه در فیسبوک و توییتر هزاران صفحه ضددینی، ترویج فساد و تبلیغ تجزیه طلبی و نگرش‌های افراطی مشغول به فعالیت بر علیه ایران هستند اما هیچ گونه برخوردی با اقدام‌های مخرب آنها صورت نمی‌گرد و حتی صفحات فیک آن‌ها نیز مسدود نمی‌شوند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل