2164

سکوت بی‌بی‌سی در برابر پاسخ ایران به یاوه‌گویی نخست وزیر اسرائیل

4 سال قبل

هم رسانی

   بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

بی‌بی‌سی که به انتقال اخبار یک سویه عادت دارد، اینبار نیز در برابر پاسخ مقامات ایران به اظهارات ضد ایرانی صهیونیست‌ها، سکوت پیشه کرده است.

این روزها شکست‌های پی در پی اسرائیل از ایران در فلسطین و سوریه موجب خشم مقام‌های این رژیم شده است. این مهم با عنایت به شکست تروریست‌ها در سوریه از یک طرف و همچنین پاسخ‌های کوئبنده گروه‌های مقاومت فلسطینی به تجاوزگری‌های اخیر اسرائیلی‌ها در باریکهٔ غزه، نشان از واقعیت‌هایی دارد که مقام‌های اسرائیلی و به‌ویژه نخست وزیر آن با توسل به این ادبیات تهاجمی و گرفتن ژست افراد مقتدر و قدرتمند به دنبال عدم توجه به آنها هستند.

همچنین به نظر می‌رسد که بیان این یاوه گویی ها نشان دهنده تلاش مقام‌های این رژیم برای روحیه دادن به صهیونیست نیز هست. البته همین سخنان با واکنش جالب یکی از مقام‌های امنیتی ایران مواجه شده است. بازتاب پاسخ مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات ایران به توهمات نخست وزیر اسرائیل به حدی بود که حتی بی‌بی‌سی فارسی نیز مجبور شد تا آن را بازتاب دهد.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، در پی اظهارات نخست وزیر اسرائیل درباره حضور نیروهای اطلاعاتی این کشور در ایران، مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات ایران در واکنش به این موضوع گفت: "نتانیاهو حق دارد از این داستان‌سرایی‌ها داشته باشد؛ زیرا او به خاطر لو رفتن جاسوسی وزیر اسرائیل برای جمهوری اسلامی ایران و نفوذ گسترده دستگاه‌های اطلاعاتی ایران در سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تحت شدیدترین فشارهای داخلی و خارجی قرار دارد."

نخست‌وزیر اسرائیل روز ۲۶ آذر گفته بود که ماموران اسرائیلی "به صورت ادواری" برای رصد برنامه هسته‌ای ایران به این کشور می‌روند. به گزارش ابی بی سی فارسی، مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات ایران همچنین گفت: "نتانیاهو اخیراً به شاباک (سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) دستور داده طی شش ماه کلیه مقامات سیاسی، امنیتی و اعضای کنست را از حیث ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران تحت بررسی‌های چندجانبه اطلاعاتی و امنیتی قراردهد."

اگرچه انعکاس پاسخ کوبنده این مقام امنیتی ایرانی در بی‌بی‌سی فارسی به صورت خبری حاشیه‌ای و درجه دوم برای جلوگیری از اثرگذاری بیشتر بر مخاطب بود اما این رسانه انگلیسی حتی در وب سایت خود جرأت نکرد علاوه بر اشاره به شکست‌های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل به ناکامی‌های این رژیم در برابر ایران در سوریه و فلسطین اشغالی اشاره کند. باید اذعان داشت که علی رغم برخی اطلاع رسانی‌های محدود و آن هم بر اساس عملیات رسانه‌ای به منظور تأمین اهداف اتاق فکر، بی‌بی‌سی فارسی هیچ گاه به این نکته مهم نمی‌پردازد که در حال حاضر امنیت اسرائیل از طریق ایران و نیروهای مقاومت نزدیک به این کشور به شدت مورد تهدید قرار گرفته است و عملاً این رژیم در مدیترانه از سوی تهران و متحدان آن در محور مقاومت به محاصره در آمده است و از این به بعد اسرائیلی‌ها باید با این کابوس کنار بیاییند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل