2168

داستان عجیب زندانی شدن زوج انگلیسی!

4 سال قبل

هم رسانی

   حقوق بشر از نوع انگلیسی

یک زوج انگلیسی به علت نامگذاری پسر خود برخلاف خواست مقام‌های این کشور زندانی شدند.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه‌هایی بوده که همواره ضمن دست گذاشتن بر روی مخالفت ثبت احوال ایران با انتخاب برخی نام‌ها نامناسب برای فرزندان جنجال‌هایی را در این خصوص درست کرده است. این رسانه بدون اشاره به نام‌های و علت مخالفت ثبت احوال تلاش کرده است این امر را به عنوان تلاش حاکمیت برای حمایت از نام‌های اسلامی و عربی در برابر نام‌های اصیل ایرانی معرفی کند.

همچنین بی‌بی‌سی فارسی، این امر را تلاش برای محدود کردن حقوق پدر و مادرها برای انتخاب نام فرزند خود معرفی می‌کنند. این رفتار رسانه‌ای در حالی است که همین رسانه انگلیسی مخالف جمهوری اسلامی و نزدیک به بهایان در مورد موارد مشابه در انگلستان سکوت اختیار می‌کند و یا با توسل به عملیات رسانه‌ای همیشگی خود به برچسب زدن به پدر و مادر کودک دست می زند و تلاش می‌کند تا به دفاع از برخوردهای سنگین قضایی در انگلستان در این خصوص بپردازد.

در تازه‌ترین اقدام‌ها از این دست، بی‌بی‌سی فارسی مدعی شد که یک زوج نئونازی بریتانیایی که فرزندشان را به یاد رهبر آلمان نازی "آدولف" نامیدند، و بابت عضویت در یک گروه "تروریستی" ممنوعه مجرم شناخته شدند، به زندان افتادند.

آدام توماس ۲۲ ساله و همسرش کلودیا پاتاتاس ۳۸ ساله، عضو گروه "اقدام ملی" بودند و به گفته قاضی "سابقه طولانی در عقاید خشونت‌آمیز و نژادپرستانه" داشته‌اند. در دادگاه گفته شد که آنها برای ستایش آدولف هیتلر، اسم آدولف را در نام فرزندشان گنجاندند. قاضی در حکم دادگاه آورد که گروه "اقدام ملی" به دنبال "سرنگونی دموکراسی" در بریتانیا از طریق "خشونت و قتل" بوده تا حکومتی مشابه نازی‌ها سر کار آورده و بخش‌هایی از جامعه را نابود کند.

متهم کردن این زوج انگلیسی به عضویت در یک گروه نژادپرست دست راستی برای جلوگیری از انتخاب نام فرزند خود که مخالف خواست مقام‌های انگلیسی است از جمله طنزهای روزگار است کهبی‌بی‌سی فارسی به هیچ عنوان به واکاوی آن نمی‌پردازد. به واقع باید گفت نام گذاری فرزند این زوج انگلیسی برخلاف منویات مقام‌های انگلیسی نمی‌تواند مجوزی باشد برای زندانی کردن آنها و زدن برچسب نئونازی به این زوج انگلیسی. به عبارت دیگر، این رفتار خودسرانه و امنیتی دستگاه قضایی انگلسیتان و رویکرد بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه‌ای حکومتی، برخلاف آزادی و حقوق انسانی والدین در انتخاب نام فرزند خود می‌باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل