2172

عملیات رسانه‌ای کینه ورزانه بی‌بی‌سی علیه مرحوم هاشمی شاهرودی

3 سال قبل

هم رسانی

   مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی از خبر درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی نیز برای بهره‌برداری‌های سیاسی خودش استفاده می‌کند.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای فارسی زبان است که علی رغم تمامی ادعاهای کرکننده خود در مورد رعایت بی طرفی و اطلاع رسانی شفاف، همواره رویکردهای خصمانه، سیاسی و براندازانه را در قبال پوشش اخبار ایران در پیش گرفته است. یکی از مثال‌ها در این خصوص اوح نگاه کینه ورزانه و تخریبی این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان بهایی و غرب گرای حکومت ایران در قبال شخصیت‌های ارشد جمهوری اسلامی ایران است.

در تازه‌ترین اقدام‌های کثیف بی‌بی‌سی فارسی، به دنبال فوت آیت الله هاشمی شاهرودی، ضمن ابراز خوشحالی از این حادثه، به تخریب چهره رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دست.

بی‌بی‌سی ضمن پوشش گسترده خبر فوت آیت الله هاشمی شاهرودی تلاش کرد تا با نشان دادن خوشحالی خود از این اتفاق به تخریب تمام قد این شخصیت مبارزه و انقلابی دست بزند. انتشار برخی توییت های عناصر مخالف جمهوری اسلامی و دعوت از چهره‌های نزدیک به بهاییان، سطنت‌طلبان و گروهک‌های تروریستی و ابراز خوشحالی از مرگ این مقام عالی رتبه جمهوری اسلامی و سانسور گسترده این شبکه دولتی انگلیسی نسبت به پیام‌های گسترده‌ای که با مضمون ابراز تأسف و تمجید از شخصیت این مرحوم در فضای مجازی و واقعی ایران و فراتر از مرزهای این کشور انتشار یافت، درست از همین منظر قابل ارزیابی است.

این رفتار کینه ورزانه اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی به طور مشخصل عملکرد آیت الله هاشمی شاهرودی در دستگاه قضایی کشور را هدف قرار داده بود. بی‌بی‌سی در برنامه‌های پخش شده خود به‌ویژه در شبکه ماهواره‌ای خود، رئیس پیشین دستگاه قضایی ایران را شخصیتی خشن و ضدحقوق بشری معرفی کرد و به زیر سؤال بردن اقدام‌های آیت الله هاشمی شاهرودی در برخورد با نشریات هتاک به مقدسات در دوران موسوم به اصلاحات پرداخت.

این رسانه انگلیسی همچنین تلاش کرد تا بر تمرکز بر سفر درمانی سال گذشته این مرحوم به آلمان به تخریب رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران دست بزند. نکته جالب این قسمت از عملیات کینه ورزانه رسانه‌ای بی‌بی‌سی فارسی این بود که در سال گذشته و به هنگام سفر درمانی آیت الله هاشمی شاهردودی به آلمان، همین رسانه ضمن پوشش دادن این خبر به تحریک عناصر برانداز عضو گروهک تروریستی منافقین و سلطنت طلب برای برگزاری تجمع در جلوی بیمارستان محل بستری آیت الله هاشمی شاهرودی دست زد و از با هدایت عملیات رسانه‌ای جریان برانداز، خواستار اقدام محاکم قضایی آلمنان برای محاکمه رئیس پیشین دستگاه قضایی ایران به اتهام نقض حقوق بشر شد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل