2180

سیاسی کاری‌های دوباره مریم افشنگ و مسعود بهنود در دیدبان

4 سال قبل

هم رسانی

   ادامه واکنش‌ها به خروج نظامیان آمریکایی از سوریه

موضوع خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، بهانه جدید مجریان بی‌بی‌سی برای سیاسی‌کاری در برنامه دیدبان شده است.

در برنامه دیدبان این هفته بی‌بی‌سی فارسی بار دیگر مریم افشنگ و مسعود بهنود به نام مرور مطبوعات و روزنامه‌های ایرانی به پیگیری اهداف سیاسی اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی پرداختند. مریم افشنگ به عنوان یکی از دو مجری برنامه در ابتدا بدون اشاره به شکست‌های پی در پی آمریکا در منطقه، فقط به بحث خروج نیروهای نظامی این کشور از سوریه و افغانستان به دستور ترامپ اشاره کرد. جالب آنکه در این بخش به هیچ عنوان به پوشش سفر مخفیانه و خفت بار رئیس جمهوری آمریکا به عراق و سخنرانی در پایگاهی نظامی و تحت تدابیر شدید امنیتی هیچگونه اشاره‌ای نشد.

 در همین ارتباط اما مسعود بهنود مدعی شد که خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی از سوریه و افغانستان می‌تواند باعث افزایش توجه ترامپ به ایران و احتمال درگیری نظامی بین ایران و آمریکا را فراهم کند. به نظر می‌رسد که این تحلیل عجیب با هدف نگران کردن افکار عمومی ایرانیان و سرپوش نهادن بر شکست آمریکایی‌ها انجام گرفت. در ادامه برنامه دیدبان مسعود بهنود با تمرکز بر فعالیت‌های مجازی استان قدس در فضای مجازی و انعکاس این امر در یکی از روزنامه‌های ایران که نزدیک به محمد باقر قالیباف است مدعی شد که این امر مبتنی بر یک ائتلاف سیاسی میان آقایان رئیسی و قالیباف است و به همین دلیل روزنامه صبح نو به پوشش فعالیت‌های آستان قدس در فضای مجازی دست زده است.

همچنی در بخش دیگری از برنامه مسعود بهنود ضمن توجه به مذاکرات میان و طالبان و متهم کردن جمهوری اسلامی به تجهیز نظامی این گروه تروریستی دست زد. این تبلیغات جهت دار در حالی است که اخبار محکم و اسناد جدی در خصوص همکاری هی پشت پرده آمریکایی‌ها با طالبان وجود دارد. علاوه بر این موارد، پررنگ کردن مصاحبه فائزه هاشمی رفسنجانی از فعالین فتنه 88 در خصوص فروپاشی جمهوری اسلامی به عنوان خط خبری مورد علاقه این روزهای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی برجسته شد. در انتهای برنامه دیدبان، تبلیغ ماهنامه غرب گرای چلچراغ برای نسل جوان طبقه متوسط شهری از سوی بهنود و همچنین سیاه نمایی شرایط کارگران فولاد اهواز از دیگر نکات مورد توجه اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی بود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل