2185

در بی‌بی‌سی فارسی داعشیان به دو دسته‌ی "بی‌گناه" و "با گناه" تقسیم می‌شوند؟!

3 سال قبل

هم رسانی

   "ادوارد گالاگر" تفنگ دار دریایی آمریکایی

یک نوجوان عراقی توسط "ادوارد گالاگر" تفنگ دار دریایی آمریکایی به قتل می رسد و اکنون این فرمانده آمریکایی درحال طی کردن مراحل قضائی و محاکمه قرار دارد. بی‌بی‌سی فارسی مدعی شد مقتول "داعشی" (و البته بی گناه!) بوده است.
بی‌بی‌سی فارسی مدعی شد یک فرمانده عملیات ویژه تفنگ‌داران دریایی آمریکا، ادوارد گالاگر، به اتهام کشتن دل‌بخواهی شهروندان عراقی به دادگاه نظامی برده شده است. از دیگر اتهاماتی که متوجه اوست می توان به قتل یک نوجوان بی گناه داعشی اشاره کرد و در صورت مقصر شناخته شدن، حبس ‌ابد در انتظار این افسر ارتش آمریکا خواهد بود.

دادستان‌ها می‌گویند ادوارد گالاگر در قامت تک‌تیرانداز و همچنین افسر پزشکی در میدان جنگ، چندین بی‌گناه را کشته است.

گالاگر که سابقه ۱۹ سال کار در ارتش آمریکا را دارد تمام این اتهام‌ها را رد کرده و اظهار بی‌گناهی کرده است.

بی‌بی‌سی فارسی در پوشش خبری مربوط به این موضوع آورده است:« بازرسان نظامی می‌گویند او در حد فاصل ماه‌های فوریه تا سپتامبر ۲۰۱۷ چندین جرم نظامی مرتکب شده از جمله کشتن یک نوجوان زخمی ۱۵ ساله داعشی.»

البته که این افسر ارتش آمریکا به دلیل قتل مردم بی گناه عراقی در حال محاکمه است و رسانه ای شدن این اتفاق راه چاره ای جز محاکمه ی فرمانده ی خود باقی نگذاشته؛ اما چرا بی‌بی‌سی فارسی می خواهد یکی از مقتولین را "داعشی بی گناه" قلمداد کند؟

نوجوان 15 ساله عراقی که توسط ادوراد گالاگر به قتل رسیده داعشی نبوده و بی‌بی‌سی‌ فارسی بدینوسیله می خواهد ذهن مخاطب را به سمتی بکشاند که می توان در میان داعشیان نیز بی‌گناه پیدا کرد!!

اولا توجه به این نکته که یک نوجوان 15 ساله می تواند داعشی باشد! در حالی که مقتول صرفا یک شهروند بی گناه عراقی بوده است؛ و نکته دوم این‌که این نوجوان عراقی "داعشی و بی‌گناه" است و برای خون خواهی اش دادگاه های آمریکا فرمانده ی خود را محاکمه می کنند!! آن قدر بی گناه که دادگاه ها و دادستان های آمریکایی یک فرمانده ی پرسابقه و کارآمد خود را برای آن محاکمه و محکوم کنند؟؟! مگر می شود داعشی بود و بی‌گناه هم بود؟؟!! تناقض هم حدی دارد...خوب به این مسئله دقت کنید؛ مگر می شود داعشی بود و بی گناه هم بود؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل