2193

حمله هم زمان بی‌بی‌سی و اروپایی ها به وزارت اطلاعات ایران

4 سال قبل

هم رسانی

در پی ادعای اسماعیل بخشی یکی از کارگران بازداشت شده کارخانه نیشکر هفت تپه مبنی بر مورد شکنجه قرار گرفتن در دوره بازداشت، رئیس جمهوری دستور رسیدگی به این ادعا را صادر کرد.
حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهوری در کانال تلگرامی خود نوشت:
« با دستور صریح رئیس جمهور رسیدگی به ادعای خشونت علیه فرد بازداشتی با سرعت و دقت انجام خواهد شد.»

در همین زمینه رئیس قوه قضاییه هم با اشاره به انتشار برخی ادعاها درباره شکنجه یکی از کارگران بازداشتی شرکت هفت تپه، به دادستان کل دستورداد با اعزام تیمی مستقل به منطقه، ابعاد مختلف این حادثه را بررسی کند.

رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولین عالی دستگاه قضایی بیان داشته است: چنین مسائلی برای ما بسیار مهم است زیرا هیچگاه بنای جمهوری اسلامی، دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی چنین تخلفاتی نبوده و ما آن را به لحاظ شرعی و قانونی ممنوع می دانیم. ممکن است کارگری متخلف باشد اما به هیچ عنوان برخورد خلاف قانون با او پذیرفته نیست. البته تخلف احتمالی یک بازجو هم نباید به حساب یک مجموعه گذاشته شود؛ گرچه خود دستگاه های امنیتی و انتظامی نیز موظفند از طریق بازرسی ها و سایر ساز و کارهای نظارتی از وقوع تخلفات جلوگیری کنند اما به هر حال متهم کردن کل یک دستگاه به دلیل اقدام احتمالی یک فرد، شایسته نیست.

ادعای آقای بخشی در فضای مجازی فرصت را به دست شبکه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی داده است تا از آب گل آلود برای خود ماهی دست و پا گنند. بی‌بی‌سی فارسی در گزارش های متعددی در شبکه خود و همچنین در یک یادداشت مفصل به قلم حسین باستانی در وب سایت رسمی این شبکه سعی کرد وزارت اطلاعات روزهای قتل های زنجیره ای را به مردم یادآوری کند. بی‌بی‌سی با طراحی یک پازل سعی در این دارد که وزارت اطلاعات ایران را یک نیروی امنیتی خود سر معرفی کرده که حتی از رئیس جمهور هم فرمان نمی برند و اقدامات خود را با هماهنگی نهادهای دیگر انجام می دهدند. بی‌بی‌سی با صحه گذاشتن بر روی برخی ادعاهای اخیر اروپایی ها مبنی بر طراحی و اقدامات تروریستی توسط وزارت اطلاعات ایران در خاک اروپا سعی می کند پازلی را که در بالا به آن اشاره شد تکمیل کرده و این نهاد امنیتی جمهوری اسلامی ایران را تحت فشارهای بین المللی قرار دهد در همین زمینه اتحادیه اروپا به بهانه همین فضا سازی های رسانه ای علیه وزارت اطلاعات یکی از معاونت های این وزارت خانه را مورد تحریم قرار داد.

به نظر این اقدامات در راستای فتنه آینده ای است که غربی ها در حال تدارک آن هستن که باید این نهاد امنیتی را تضعیف کرده تا بتوانند از کارکرد آن بکاهند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل