2198

فتنه گری تازه بی‌بی‌سی فارسی

3 سال قبل

هم رسانی

   تفتنه گری تازه بی‌بی‌سی فارسی

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه هایی است که همواره تلاش داشته است تا با توسل به سیاست استعماری "تفرقه بینداز و حکومت کن" انگلیسی بین ایران و کشورهای همسایه اختلاف افکنی کند.
. این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان بهایی و غرب گرای رژیم ایران در راستای همین سیاست نخ نما شده، همواره تلاش دارد تا با انتشار برخی اخبار جعلی و یا تمرکز بر موضوع های حاشیه ای و برخی اختلاف نظرها میان تهران و کابل به تفرقه افکنی میان دو ملت دست بزند. اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی تلاش دارد تا به نوعی با دشمن کردن این دو کشور با یکدیگر منافع غرب و انگلستان را در منطقه و به ویژه افغانستان تأمین کند.

در تازه ترین اقدام ها از این دست و پس از مذاکرات میان دولت ایران با گروه طالبان که با هماهنگی دولت افغانستان انجام گرفته است چندی قبل ادریس زمان، معاون وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران مبنی بر ارتباط کشورش با طالبان، گفته است: "هرگونه رابطه با طالبان خارج از چهارچوب تعاملات دولت‎ها، باعث تضعیف روابط دو کشور خواهد شد."

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی ان‌دی درباره چگونگی ارتباط ایران با طالبان حرف زده و تاکید کرد که درباره این که به گروه طالبان در آینده نقشی در دولت داده شود، مردم افغانستان باید تصمیم بگیرند.

به دنبال مطرح شدن این اختلاف نظر بلافاصله شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی ضمن پوشش گسترده این خبر تلاش کرد تا ضمن تفرقه افکنی ایران را به دخالت در امور داخلی افغانستان متهم کند. این رفتارهای کینه ورزانه در حالی است که در سالهای اخیر کشورهای غربی مانند آمریکا و انگلستان چندین بار مذاکرات محرمانه با گروه طالبان را در دوحه و بدون هماهنگی با دولت افغانستان را انجام داده بودنند اما این رسانه خبیث انگلیسی به برجسته کردن این رفتار مداخله جویانه دست نزد.

در مجموع به نظر می رسد که علی رغم تمامی ادعاهای بی‌بی‌سی فارسی در مورد اطلاع رسانی شفاف و مستقل، شاهد آن هستیم که این رسانه همواره تلاش دارد تا در امر اطلاع رسانی با توسل به شیوه های مختلف عملیات روانی و رسانه ای منافع غرب و به ویژه انگلستان را دنبال کند. در همین راستا تلاش برای ایجاد تفرقه میان دو دولت و ملت ایران و افغانستان به عنوان یک راهبرد جدی مورد توجه اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی قرار دارد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل